Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tortuna SK Herrlaget
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tortuna SK Herrlaget.
Herrlaget
Följ oss för uppdateringar
Kommer att träna ikväll då knät är OKEJ! men jag kommer att komma lite sent för att stan har öppet till 19 ikväll. Skyndar mig!!
JULKRAMAR / STRUTAS
Till Mästarn. munspelet har jag koll på bågen söker jag efter. Vi är fler i familjen som flyttar prylar.
Rapporterafan gubet klart vi dska lägga lite pengar på å lira på kronstgräs de suger ju med grus alalfall ja är lätt på att betala de som krävs :) kommer hem nu i januari å börjar träna igen :)
RapporteraTräningen den 28 dec är inställd om inte Mange har hittat på något. Ni får klart om detta imorgon söndag. Så får vi väl tycka synd om Uffe som måste vara i värmen,när man kan vara i Sverige med plask & blåst.Se till & kom ner på söndagsträningen troligen sista för året. :)
Rapportera
Har kommer en halsning fran Koh Chang. Allt val. Trnar kast med liten boll i Indiska oceanen. Trana hart i kylan
Uffe
Kan tyvärr inte medverka den 28e som jag hade tänkt. Råkade boka fel bussbiljett o ombokning är på tok för dyrt. Tomas, har du mitt munspel samt tillhörande ställ? Har för mig att jag glömde det efter firandet av seriesegern.
RapporteraHejsan grabbar läs av nyheterna,men det gör ni väl alltid? Bra energi på träningen igår,åter stor närvaro 16st. :)
Rapportera
Vi har varit på möte idag & det ser nog ut som att vi kommer att få tiderna som vi önskat. Detta möjligt genom att vi skjuter till pengar till träningarna som bonus. Tisdagar på Hamre kan ni se fram mot från 13/1 21-22.30. Vi har även önskat en inomhus tid i feb & mars torsdagar MEN jag återkommer när allt blir klart. Se detta som lite förhands information. :) :)
Rapportera