Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om AIF Barrikaden Senior Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från AIF Barrikaden Senior Herrar.
Senior Herrar
Följ oss för uppdateringar
Hej
Var spelar vi våran b-lags match på sön?
// trevlig helg på er grabbar
Viktig träning ikväll gubbar... det börjar dra ihop sig. Håkanstorp slog sirbja igår så nu är vi 4 i tabellen (på sämre målskillnad, känns lite surt med hbks 16-0 mot inter). För att gå vidare som 4:e bästa 4:a krävs just nu 33p (vi har 32).
Som ni ser så har vi nog inte råd att tappa så många fler poäng men 3 vinster kommer räcka även om hbk också tar det. Topplagen i de andra serierna möts inbördes och någon kommer tappa poäng.
För B-laget är mattematiken enklare, 1 poäng på söndag så är det vinnst. I så fall blir samtliga b-lagsmatcher nästa säsong på gräs (om inte förvaltningen ändrar sina regler...)
Allting hänger dock på att vi kommer och tränar och prioriterar fotbollen lite de kommande veckorna.
Det står helt andra resultat på skåneboll för matcherna Liria-Vuk och Nydala-Palestinska jämfört med everysport och vår egen sida... Hur står det till med registreringen av resultat egentligen på den "officiella" sidan?
RapporteraLycka till ikväll grabbar! Skadade ju mig på träningen i måndags men jag kommer o tittar på matchen ikväll. Sjätte raka segern?
RapporteraHar ändrat i b-lagsserien på hemsidan sen Limhamns utträde. Tyvärr missar jag matchen ikväll då det har blivit lite ändrade planer. Lycka till! O på söndag tar vi Heleneholm i B-laget oxå o säkrar avancemanget!
RapporteraJepp! Såg precis detta! :) Får hoppas det blir en god segerhelg mot Heleneholm för Barikaden!
Rapportera
...Med bud på fler dessutom!
RapporteraBra jobbat, b-laget!