Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om AIF Barrikaden Senior Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från AIF Barrikaden Senior Herrar.
Senior Herrar
Följ oss för uppdateringar
Tack till den som tagit över referatskrivandet! :)
Till mina lagkamrater vill jag, genom att citera Mick Jagger, säga: "You make an old man cry"!!!
Go morgon Barracudas
Shit va gött det kändes efter vinsten igår.
Jag vill bara be alla om ursäkt för att ha spelat rätt dåligt igår. Det blev total missförstånd och tveksamheter efter 15-20 min. mellan mig o Klaesson då de flyttade upp ännu en anfallare. Jag är skit glad för vinsten, Henke, Johan, fredde, Rafa, Markus, Claes, Sosa, Kwame, Micke, Mik, Joel, Krisse, andre, Tommy, Peter och givetvis, Adam riktigt bra jobbat. Jag vill även tacka publiken för sitt stöd till alla, NI HÖRDES, GÖTT! Njut av vinsten grabbar men inte för länge, fokusering på nästa motstånd på lördag. Är jag med då, lovar jag att vara mycket bättre samt ska vi se till att det inte råder några missförstånd eller tveksamheter. Pharaoe
Riktigt bra spelat idag grabbar! Ni är värda all beröm som ni har fått ikväll! :)
Rapportera
Är jag den ende som ser 3 poäng idag? Min mentalitet är att alltid vinna 3 poäng och så kommer den vara idag också. Vi möter inte Brasilien idag så tagga ner med respekten grabbar. Vi är bättre än vi tror!!!
Forza Barrikaden och 3 poäng idag!!
ps jag lyder Adam oavsett vilken taktik han ger oss idag.. :)
Martin, Du kommer att saknas av oss alla. Krya på dig. Hampus sätt hjälper säkert :) Grabbar ikväll gäller det. Vi är där för att ta poäng, oavsett hur många! Nu tänker vi på vad Adam sa, inget skön lir, det ska vara säkert och defensivt genom hela laget från anfallarna och bakåt. Ikväll bygger vi en VÄGG BARRACUDAS! NO PAIN!
Rapportera
Raffa: Jag vet var din balkong finns!
Hampus: Det lät bra med öl... Trist jag måste ha bilen...
Joel: Nej, men jag såg en blindkäpp!
Det var ju riktigt trevligt att sitta på läktaren... tack för underhållningen och tack för poängen!
Rapportera