Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om AIF Barrikaden Senior Herrar

Följ

Senior Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 17 okt 2009 sosa

    NU TAR VI DOM!!!! :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 okt 2009 kek

    info@aifbarrikaden.se antar jag att det ska stå. Jag har anmält mig nu iaf.

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 okt 2009 Mats

    Lägg till ett n i mailadressen när ni anmäler er till Jully! Jag tror ni ser var det ska in...

    Rapportera

    Rapportera

  • 13 okt 2009 jully

    Sista anmälnings dag för Barrikadencup är den 25/10. Hoppas på förståelse och att ni verkligen anmäler er´omgående. Antingen till mig via sms, samtal eller mejl. info@aifbarrikade.se
    Det finns ett antal spelare som anmält sig, men långt ifrån vad jag förväntat mig. GLÖM INTE KVALMATCHEN PÅ LÖRDAG!!! CAFÉ BARRIKADEN
    KOMMER ATT ERBJUDA, HAMBURGARE OCH MYCKET ANNAT.
    MINST 100 PERS!!!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 13 okt 2009 Skabersjö IF

    Vill bara tacka alla era spelare som spelade b-lagsmatch i söndags mot Skabersjö IF. Mycket bra kämpat och otroligt kul och se att ni inte ger upp fastän ni ligger under med ett par bollar. Jag minns väl er ena mittback vråla " vi kämpar på...det är fortfarande ett par minuter kvar"

    Otroligt roligt och möta er!

    Grattis till (första) vinsten i lördags. Lycka till på lördag. Vi håller alla våra tummar :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 13 okt 2009 Hampus

    Sosa: Vi ser vad vi vill se. Skitsamma. Domaren var helt värdelös, det är vi i alla fall överens om.
    Jag kommer tillbaka om du lovar att inte behandla mig som du svor att du skulle behandla den där killen i Skabersjö. Jag är nämligen rädd om mina ben.

    Skämt å sido, vi ses när kontraktet är fixat.

    Rapportera

    Rapportera

  • 13 okt 2009 Mats

    Okej, de där linjerna är förädiska... Ibland vet knappt domaren att hela bollen ska vara över hela linjen... Dessutom måste hela bollen ligga stilla vid inspark, frispark och hörna... :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 13 okt 2009 Sosa

    Hampus
    För det första: Jag stod 1 m därifrån och såg att Leo tog bollen när den REDAN var utanför.

    För det andra: Sen sa jag ingenting. Jag sa absolut inget men var dum nog att påpeka med gester att han hade behövt glasögon :( .

    För det tredje: JAG SAKNAR DIG! KOM TILLBAKS!!!!

    :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 13 okt 2009 Hampus

    Mats och Sosa: Domaren var långt ifrån felfri, men just i den situationen hade han faktiskt rätt. Leo var nämligen på bollen när den låg på linjen. Jag stod 2 meter från situationen.

    Sen om du skulle ha haft gult kort för det du sa vet jag inte, men jag minns ju hur ful i mun du var i b-lagsmatchen mot Skabersjö förra året..... så jag kan bara gissa att domaren inte var helt fel ute där heller.

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 okt 2009 Sosa

    Jag är MEGAFÖRSKYLD idag grabbar och kunde därför inte delta i dagens träning. Har ringt Adam så han visste. Hoppas det var bra stämning .

    MATS!! Just den situationen i filmen där du påpekar att han tappar bollen över sidlinjen och DE får inkast. Just den situationen fick jag gult kort för!

    Jag erkänner att det var fel av mig att påpeka att han hade behövt glasögon (därför fick jag gult kort). MEN kom igen!! Jag var skitförbannad och med all rätt som man ser på filmen.

    Saxen redigerade ditt inlägg... :)

    Rapportera

    Rapportera