Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Åshammars IK Seniorlag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Åshammars IK Seniorlag Herrar.
Seniorlag Herrar
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Hej alla glada! Nu är det dax att börja använda benskydd på träningen! försök att komma ihåg det samtliga. Det är lika bra att vänja sig med det nu, vi lär ju ha det till sommaren och även nu till cupen. Sedan kan det ju skona era ben oxå. Mvh. Danne.
RapporteraTja!!som ni kanske såg så tränade jag inte i går jag jobbade och på torsdag ska jag till stockholm och träna med sussana kallur!!!!!!
RapporteraHej alla! Jag hoppas på god uppslutning på kvällens träning nu. Det gäller att hänga på ute på löpningen likväl som inne. Jag har pratat med Överhärde idag! så nu har jag tider för våra matcher den 1mars då cupen skall spelas. Väl mött i kväll nu. Mvh. Danne.
RapporteraTjena! tyvärr så har jag blivit sjuk så jag kommer inte på träningen idag :(
Rapportera
Till Halth och Nordda. Nu måste ni väl inse att det är ManU som är kungarna. Den franska kolonin i Londons norra förorter har nog mardrömmar ett tag framöver.
Så ska fotboll spelas. :)
Hej !
Jag omhändertog en svart asicssko efter gårdagens träning. Rykten gjorde gällande, Malmas sa det, att skon ägs av en Halt. På måndag kommer möjlighet att givas att återfå skon.
Mvh Markus
Hej alla glada! Jag tittade på gästrike fotboll på nätet, och fick läsa följande om oss.
Åshammars IK
Nyförvärv - Information saknas
Förluster - Information saknas
Tränare - Dan Sjöstedt
Gestrikefotboll.se: Lika bedrövligt som ÅIK var framåt, lika imponerande var man bakåt i "sexan" förra året. Man släppte endast in 13 mål på 18 matcher vilket räckte för kval och sedan att man skulle ta steget upp till division 5. Även om det inte blir lika lätt att hålla tätt bakåt i år tror vi att laget har stor chans att klara sig kvar i division 5.
HEj!.. jag kunde inte komma på måndagsträningen för jag blev tvungen att jobba över =/ kommer troligtvis inte på torsdagsträningen heller för det blir nog övertid då också =(
Rapportera