Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar

Följ

Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 16 jun 2009 Venestad Busen

    Då kommer vi och hämtar sakerna. Kommer du och tränar på onsdag så bokar vi datum och tid

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 jun 2009 Tim

    Ok!
    Men om man har många saker på sitt jobb som ska iväg?

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 jun 2009 Venestad Busen

    Tim i ditt fall så anser jag det mest lämpligt att du tar med dig sakerna i samband med en träning och sedan kör vi till loppislagret och lämnar det efter träningen. Det enda som jag kommer ihåg att vi undviker att ta emot är vitvaror och stoppade möbler.

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 jun 2009 Verner

    Manfredsson.. moa ha ha haa......... :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 jun 2009 Tim

    Hur gör man om man vill ge grejor till loppis?
    Tar vi emot elartiklar typ microvågsugnar?

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 jun 2009 Strömberg

    Jag dyker inte upp ikväll.. Värker i innerlåret som jag har haft problem o ser det som bättre att hålla idag o kunna gå för fullt på onsdagens träning. O bli av med den här skiten ! :/

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 jun 2009 Figge

    Ang Loppisen så kan jag hjälpa till Tis 7/7.

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 jun 2009 Johan

    Johan vill gärna hjälpa till vid parkeringen på loppmarknaden.

    Tack

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 jun 2009 Styrelsen

    Så börjar det åter dra ihop sig till den årliga loppmarknaden och vi är i behov av hjälp från våra härliga och arbetsvilliga spelare. Vi behöver hjälp under v28 måndag, tisdag, onsdag, torsdag, lördag och söndag. Måndag till torsdag pågår arbetet med att transportera prylar från loppislagret till idrottsplatsen. Vi behöver där ca 5 spelare per dag och arbetet pågår mellan kl 1800 till kl 2100. Det kommer bjudas på fika efter att arbetet är slutfört. Loppmarknaden går av stapeln på lördagen den 11 juli med start kl 1000. Detta innebär att samling sker kl 0800 på idrottsplatsen. Spelarna har blivit tilldelade ansvar för parkering samt ljud och bild. Under lördagen så behöver vi vara mellan 16-20pers. På söndagen är det dags att slänga de få varor som vi inte lyckats sälja under lördagen. Skulle vara oerhört tacksam om vi skulle kunna få ihop 5pers även denna dag. Ni kan anmäla er till de olika dagarna antingen genom att skriva på gästboken alternativt att ni skriver upp er på listan som kommer att sitta i omklädningsrummet från och med måndagen den 15juni. Under loppmarknadsmötet som hölls 25maj framfördes mycket beröm för eran insats under förra året och jag hoppas att vi kan se till att bibehålla det goda ryktet.

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 jun 2009 suppoter

    Jovisst.... Korkad må jag va, men så jäkla mycket!? Nä inte ens ja!

    Rapportera

    Rapportera