Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pite Runners
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pite Runners.
Pite Runners LDK
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Nu blir jag riktigt sotis på er som ska till Ubbes stuga, efter att ha läst alla inlägg här i Gästboken. Ha så trevligt och jag hoppas på många fina kort att ta del av från er träning, knytkalaset mm. Själv ska jag sniffa på mina söta barnbarn under söndagen så jag klarar av att resa hem på måndag.
Rapportera
För kännedom!
Jag har efterrätt som räcker till ALLA.
Sen tror jag att jag kokar ihop ett litet sött tillbehör till ost och kex också (ja, osten och kexen får också följa med!).
:)
Jonny!
Jag hade tänkt köra, men blir kanske tokigt att lägga beslag på familjens enda bil så många timmar . KAN jag få åka med dig så vore det toppen. Jag kan cykla till gamla ICA Supermarket (eller till dig, om jag får adressen). AK måste vi dock plocka upp i Norrfjärden, vid macken.
När lämnar vi Piteå? 14:30?
Skriv EXAKT var jag ska vara och vilket klockslag! :)
Men vilka är det som kommer i morgon - några namn har jag koll på, men ge er gärna tillkänna! :) /Rolf
Rapportera
Ubbe!
Såg ingen på bild!! Bild hade jag men såg ingen Ubbe:)
Rolf tolka blir bra då blir det mer träning för dig:)
Jajamensan Peter!
Du får tolka i stället :-)
Vid ca 15.30 börjar jag och Kurt L rulla härifrån, möjligen kör vi Riks-13.
I matväg tar jag med mig kycklingfilé + en god sås till + nå drickbart.
/Rolf
Ingen bild Peter?
Prova denna då.
http://www.ustream.tv/channel/svartklubbudden
Man kan klicka på en liten ruta nere till höger för att få helskärm.
Glömde ju skriva att väl hemkommen så blir det kontrollmätning av Pitevarvsbanor på tisdag kväll.
RapporteraSe gärrna vad som står om det i menyn till höger "Kalendern" för den 12 juli. Vi behöver hjälp med mätning av 10 km, 5 km, 1 500 m, 750 m och 400 m. Samling 17.55 vid Nolia inomhusarenan.