Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pite Runners
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pite Runners.
Pite Runners LDK
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
En hyllning till ytterligare en Pite-tjej, Sara Bergman. Förra sommaren fick hon en startplats i Tjejmilen 2012 av mig när hon avslutade sin praktik på Apoteket. Sara kom på plats 206 av de drygt 14700 i tidtagningsklassen. Stort grattis!!!
RapporteraJag instämmer i hyllningskören till våra duktiga tjejer i Tjejmilen. Själv springer jag från Nolia kl. 09 imorgon, söndag.
RapporteraNågon som ska springa imorr'n? Om jag inte ser några andra förslag blir det Igelrundan med start på Tolvmansvägen 7 kl 9. För min del i så fall ett varv (ca 11,7km) i max 5,45-fart.
Rapportera
GRATTIS duktiga AK, Jessica, Sara H, Sofia, Josefin och Sara W för era toppenfina insatser i Tjejmilen i dag:))
Vi är stolta över Er!
GRATTIS Lotta Lewis för din fantastiska 23:e plats i Tjejmilen:))
Grymt bra!!
Vi säger stort GRATTIS till Piterunnerstjejerna AK, Jessica, Sara H, Sofia, Madeleine och Sara W som höll klubbens fana högt i dag på Tjejmilen !!
Härligt jobbat alla:))
A-K med på tredje bilden?
Rapporterahttp://blog.svd.se/maratonbloggen/2012/09/01/gladjetarar-i-malfallan/