Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Carlstad FC A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Carlstad FC A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Synd att vi inte spelar i sexan nu när Gary är klar för Svanvik. Sign-on bonusen är enligt uppgift två hamburgare och två festis.
http://t.sr.se/1cxZzaU
Jag kommer inte ikväll, svullnaden på foten har inte gått ner än.
Nästa vecka är jag bortrest. Ska försöka löpa lite själv om foten känns ok.
Vi ses!
Någon som bor i centrum som vill samåka bort till löpträningen? Har ännu inte införskaffat mig cykel som färdmedel här i staden.
RapporteraHur kul och nyttigt det än var ute på Ilanda igår så är jag förhindrad att delta i morgon. Kan inte konkurrera med informationskväll på Herrhagsskolan.
Rapportera
Tack Lang
Bra kämpat av samtliga, den jobbiga (förhoppningsvis) uppvärmningen och 1mot1 övningen gör att det är några tunga ben i två mål spelet, men det var det som var tanken :)
Idag tränade Joel, Mange, Denis, Öhrner, Jonas, Ehsan, Kirppu, Lang, Alfred, Robert, Flygh, Esse, Javier, Razmus, Christian, Crull, David, Libeck och Karl i vad som verkade vara en rolig och givande träning för de inblandade.
Löpning torsdag
Hoppar träningen ikväll oxå...är inte helt kry efter ca en vecka nerbäddad i sängen.
Siktar på torsdagens löptur..
*Svanskog ska det vara såklart.
Rapportera