Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Yxhults IK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Yxhults IK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringarFörstapriset som fullast går faktiskt till 2 st i år Svalle och Andre! grattis grabbar :D
Rapportera
Kanske ska ta kontakt med denna kille för att komma i form till nästa säsong?
http://www.youtube.com/watch?v=pfsTKfUT-RQ
:)
Hur många ska med dig Pelle? Jag försökte ringa igår! När åker du från kumla? :)
Rapportera
Ni behöver alla kalorier ni kan få i er... I februari ska ni bli av med allt ni har nu och det ni trycker i er under vintern... :)
Ses imorn boys!
/Jörgen "Strike" Gustafsson
Exakt vad jag täntke mossberg måste spara lite.. jag slutar jobba 18 så kommer kanske några min sent
RapporteraSka försöka hinna till 18.20, men troligtvis kommer jag strax efter nångång. Be mossberg spara lite mat till mig
Rapportera
Tja killar!
På fredag träffas vi 18:20 på Strike i Örebro. Vi kommer äta mellan 18:30-20:00. Det är buffé, så vi hoppas det finns ngt för alla. Sedan är det en halvtimmes paus för att sedan kora fram YIK-mästaren i bowling mellan 20:30-22:00. (Troligtvis jag!!) :)
Det kommer delas ut lite priser under kvällen och vi hoppas kunna presentera första aktiviteten. André det är fritt fram att anordna badmintonturnering. Vi betalar hallhyra, bara att boka och sedan hålla i trådarna.
Ni som kommer på fredag är följande:
Stillfors, Jörgen, André, Vestman, Perra, "Säker", Bringa, Pirre, Mackan, Hatte, Emil, Ness, Mossberg, Pontus, Flygare, Pelle, Skoog, Stoffe, Andy, Jasmin, Stisse, Svalle, Björk, Nordström, Lindström, Törna. Finns några timmar kvar att anmäla sig!
Mat och bowling är betald, men var och en står för sitt dricka. Givetvis ingår en glas valfritt till maten.
Stllfors + andra: Pelle kör en bil, bara att ringa och boka in sig 579945.
Sedan hoppas jag att ni styr upp ngt efteråt, André?? :) Själv ska man upp tidigt, men jag har hört att Mossberg och Hatte är svårslagna på efterfesterna!! :)
Ät, sov och håll er i trim för på fredag lär ni få så jävla mkt pisk grabbar!!! På återseende...
Och tack för en trevlig kväll grabbar! :)
Rapportera