Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Venestad IF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Musen: JUDAS!
Dan: Jag kan inte hjälpa te på söndag. Ska in i Tobbe skoskav träsket ( kalas )
Musa fan: Hur många dagar ska du sluta denna gången??? :/
Angående matchen igår, hade bara Hjalle gjort två mål istället för att springa runt på tå o försöka se lite längre ut, hade ni ju vunnit! Så Hjalle för fan skärp dig.... :)
GLAD PÅSK ALLA KYCKLINGAR!
TORRES VAR INTE PÅ MATCHEN IGÅR.
VILKEN TUR FÖR OSS.
NU LADDAR VI FÖR MÅNDAG.
Sjukt besviken. Liverpool får däng av Chelsea och vi förlora genrepet. Liverpoolmatchen såg jag inte, så den kan jag inte kommentera. Kanske tur det.
Jag säger inget om förlusten, den tar jag, men jag är grymt besviken på hur vi förlorar. Vi gör det så svårt för oss.
Efter matchen var det många som skyllde på inställningen, men det är inte hela sanningen. Inställningen är självklart en del av det, men om man inte klarar av grunderna i fotboll kvittar det hur bra inställning man har.
Flera spelare låg fel i sina positioner, vi missade enkla 4-5 meters passningar, vi satte noll press på bollhållaren och ännu en match tappade vi mycket boll i farliga lägen.
Det ger inte mig någonting att hänga ut enskilda spelare. Det överlämnar jag till Torres. Men alla måste rannsaka sig själva nu. På måndag börjar det och då har vi inte råd med fler pojklagsmisstag.
En sak till bara. Tycker Balkan har ett par riktigt bra spelare som nog kan göra det svårt för många lag i sexan, det får vi inte glömma.
SM-GULD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
FÖR ALLAS KÄNNEDOM!
RapporteraJag har pratat med Musen och sagt att vi stoppar inte honom om han vill byta klubb. Jag har även sagt till Marita, att det är upp till föreningen.
Så långt ligger mitt ansvar.
Har ni frågor så tar vi dom på telefon.
Mitt nummer. 0733-229 284
/Dan