Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tortuna SK Herrlaget
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tortuna SK Herrlaget.
Herrlaget
Följ oss för uppdateringarSkönt att vinna trotts att vi inte lirade så bra. Men all heder till er alla som ändå kan kriga till er en seger och att hålla nollan är alltid bra. Hoppas nu att alla hinner vila sig friska för annars börjar jag bli orolig för alla skador som kommer. Och som bloggen skriver. Konstigt att vi lyckas vinna med 0-5 och inte spela bra. Vilken styrka killar. Kevin nu får du ta av dig silkesvantarna och komma ner så att även du blir spelbar :-) Forza Tuna
RapporteraStod på jobbet och luftbajsade ah 4-5 gånger för att följa matchen slaviskt på mobilen! höll även sms kontakt med majoren som i vanlig ordning kikade matchen på håll lite i skymundan ;)
RapporteraUnderbart grabbar ännu en seger. Vi tar lite fika efter träningen imorgon och kommer att lägga upp träningsdagar snarast. Det kommer att bli lite flytt ibland på träningarna eftersom matcherna är på olika dagar.
RapporteraTortunas nordligaste Supprter ? Roligt att följa Er nu när Tobbe har kommit igång igen . Farsan håller tummarna här uppe i Jormvattnet !
RapporteraAh matte sms:ade mig och frågade om det var okej ;) ja har liksom skapat ett band med den nu, den är min börda :)
RapporteraKevin vi fixar det ska du se. Jag har låtit Matte köra 2 matcher med 9.an.
Rapporterajag tränar ju när jag inte jobbar? :) trist bara att den ska försvinna likt smeagols ring blev bestulen :O
Rapportera
Härligt Tuna, grattis till premiärsegern grabbar!
Själv kommer jag snart ner nu när IP öppnar portarna.
Har varit lite skadad under våren och kommer vara bortrest kommande vecka. Vill även meddela att det blir full satsning på B-laget från min sida i år:)
silkesvantarna? om detta var en känga om att jag skulle vara gjord av glas så är du ju ute på helt fel spår ändå kan jag tycka john :)
Rapportera