Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Storviks IF Fotboll Seniorlag Herrar

Följ

Fotboll Seniorlag Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ
Storviks IF
Fotboll
Fotboll Seniorlag Herrar

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 17 feb 2009 Andreas N

    Förkylningen övergick i maginfluensa igår. Börjar repa mig men kommer inte idag. Tidigast torsdag.

    Kör hårt grabbar! Det behöver ni :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 feb 2009 Öberg

    Hoppas det blir många på brottningen imon. är redan taggad. ska ut och brotta ner någon nu som uppvärmning tänkte ja. hörs

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 feb 2009 Sumpan

    Mats .. Nämn bara plats och tid och hur många polare du vill ha med dej .. så ska vi göra upp.. hehe..

    ska nog kunna ge dej lite handikapp nästa gång ..

    Rapportera

    Rapportera

  • 13 feb 2009 30

    hallå sidledsdanne hoppas du får spela mer mot falun ps du lär sola mer du såg blek ut mot dalen både på plan och i hyn så visa nu att du är vår stjärna din bratz :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 13 feb 2009 30

    sumpan du hade en sjuk tur retur match på tisdag då kommer det att göra ont :) ps, kan nån ringa marko före trä idag så han inte sover över igen :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 13 feb 2009 holmgren

    haha tidan! :P
    gubbar, på söndag är det match i falun..kl14.00!! bara så ni vet..

    Rapportera

    Rapportera

  • 11 feb 2009 Andreas Sundberg

    fan Grabbar .. Bra kört i tisdags..
    säg bara till när nästa kille vill åka på stryck.. Mats redan avklarad..

    Rapportera

    Rapportera

  • 11 feb 2009 Bajen

    Under våren kräver vi en träningsmatch mot numera Storebror Storvik. Ni förstår förstås att vi talar om era röd svarta grannar sydväst, Gästrike Hammarby, en klassisk klubb, som äntligen har ett hjärta som slår i klubben igen.

    Rapportera

    Rapportera

  • 11 feb 2009 Persson #3

    underbart att höra att du snart kommer hem tidsjö ...åh härlig historia ...holma gör tydligen annat än slår passningar i sidled :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 feb 2009 Jonas Tidsjö

    Tjena grabbar hoppas träningen går bra.. Om tre veckor kommer jag hem från Norge och då är det fotboll som gäller.

    Har en skön historia att sprida:
    Denna helgen var jag hemma i Gävle för att göra diverse grejjer och bla jobba lördag kväll, jag går i Superhöglunds fotspår och kör taxi...
    Sista körningen på kvällen: plockade upp en fd klasskamrat på torget i gävle (härlig fotbollstjej från ett lag i distriktet, tell no more :) Hon skulle vänta in nån kille med kompis så vi stod nån minut och vänta.. vem kliver in i taxin om inte THOMAS HOLMGREN. Dom hade lirat match i närheten med Umeå så han var för tillfället i Gävle och dominerade, surrade lite fotboll med honom och om han bara får några veckors fotbollsträning så kanske han också vara i samma form som övriga laget )

    Taxifärden gick ut till Valbo där de båda släpptes av.... Bra jobbat Holmgren!

    Rapportera

    Rapportera