Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sätila SK Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sätila SK Herr.
Herr
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Glad Midsommar alla spelare, ledare, supportrar och besökare av denna sida! Följ med till Öxabäck på onsdag och stötta vår Armé! :)
RapporteraET har rätt! Inställning är allt, i varje match. Utan rätt inställning vinner inte ens topplagen mot bottenlagen. Vi kör på med vår fokus och spelar som vanligt med hjärta och hjärna. :)
Rapporteradet roliga är att det finns inga lätta matcher! hyssna -viskafors är ett bra exempel: hyssna ska åka dit å hämta 3 poäng får bara med sig 1. antagligen va planen för hård och bollarna paffa + lite oskicklighet. slutsatasen av detta är att öxaskräck borta är en minst lika svår match i en tuff serie. så ha en grym midsommar så laddar vi om batterierna för ännu 3 poäng mot ÖIF
RapporteraGrattis till segern. Nu får nu en besvärlig match mot Öxabäck :) haha.. lycka till
RapporteraFördjävla fin match idag soldater! :) Nu ser vi till att vara många på veckans träningar, ge järnet och börja ladda för matchen mot Öxabäck!
RapporteraSamling idag 13:45! Mat serveras ca 14:00. Ta med er pengar. Nu kör vi! :)
Rapportera
Det är naturligtvis på Tisdag som vi möter Öxabäck på Hagavallen.
Rapportera