Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skellefteå IBS Herrar div 2
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skellefteå IBS Herrar div 2.
Herrar div 2
Följ oss för uppdateringar
Hej alla innebandyvänner!
NI vet väl att Uppsalas innebandybutik nu finns på webben också?
Besök www.hattrickofsweden.se för heta erbjudanden!
Eller har ni vägarna förbi är ni varmt välkomna!
Härligt att vi är igång med innebandyn på riktigt, känns bättre att springa när man får jaga en boll istället för att se Morens rygg försvinna över nått backkrön i löparspåret.
Avander nämde det viktigaste, hör av er om ni inte kommer.
åminner om två saker till också:
- Samling 20 minuter innan träning så vi hinner gå genom träningen i lugn och ro och inte slösar bort värdefull tid på plan.
- Alla har svarta tröjor(nästan alla kom ihåg det från förra säsongen)
Ses ikväll.
Kan mest troligt bara vara med till klockan 22.00 eftersom min buss går hem klockan 22.35
RapporteraHej hej lirare där. Jag har varit en sväng utanför landets gränser och missade träningen i tisdags. Likaså idag då jag inte är i stan förns imorgonbitti. Så se detta som en veckas försprång så kommer jag och jagar er på tisdag.
RapporteraHumor, Yoda... :) Ungefär lika mycket fläkt som på Kaplan på onsdagskvällen, kan jag tro. Beundrar verkligen grabbarna/gubbarna som orkar hålla den farten i värmen. Bra jobbat! :) :) :)
RapporteraDet absolut viktigaste imorgon, hör av er om ni missar träningen! Jag vill ha chansen att bjuda in folk så vi blir prick 20, gärna i tid oxå :)
Rapportera
hej! jag kan tyvärr inte komma och träna med er imorgon. Jobbar till kvart över 8.
Rapportera