Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara PC Skara Petanque
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skara PC Skara Petanque.
Skara Petanque
Följ oss för uppdateringar
Vilka finfina kort som kommit upp här på sidan,,läggs alla namn ut på truppen?
Men öjj,, den där mystiske mannen måste väll vara BÖRJEE :) hahaha
Gonatt!
Mannen har fastnat på en bild på sidan här och jag vet inte hur han har hamnat där. Är det någon som vet vem det kan vara?:)
Rapportera?.. Var det någon som du träffade i lördags.. lr söndags(herr ågren) :) :)
RapporteraHåller med dig Daniel, det jag egentligen menar är mer teknikträning för inte helt nybörjare, t ex att kanske ha en stunds teknikträning före spelande matcher
Rapportera
Kul att så många verkar ha hittat vår nya hemsida! Tack till alla för en trevlig lördagskväll och speciellt till festkommittén som dukat upp ett fantastiskt "höstbord". (Även en eloge till far som snickrade ihop "golfbollstavlan" och som dessutom fick jaga staden runt efter säkerhetsnålar!)
Grattis till det "RÖDA" laget som överlägset tog hem femkampen.
Grattis till Peter R som nästan lyckades pricka in de 367 st "lillarna".
Samt grattis till Berit O som lyckades allra bäst med tipspromenaden!
:) :) :)
För egen del spelar jag gärna matcher på onsdagarna då spelet är på ett mer tävlingsanpassat sätt jämfört med måndagarna då det blandas lite mer.
Grundtanken från min sida är att träningen ska tillämpas med tanke på de som vill komma igång och spela boule på ett lite mer tävlingsanpassat sätt.
Jag menar att de som har spelat tävlingsboule i halva sitt liv knappast behöver lära sig grunderna för spelet.
Truppen kommer att innehålla alla licensierade medlemmar men inte än på ett tag för jag har inte den listan än. Sedan får var och en gå in och skriva information om sig själv om man vill.
RapporteraÄr det Börje på bilden? Ja, det verkar så, men...jo...kan det verkligen vara så?