Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skepplanda BTK Senior herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skepplanda BTK Senior herr.
Senior herr
Följ oss för uppdateringar
Laget imorn!
Ante
Filip H
Per R
Hylander
Nisse
Emanuel
Danny
Mikael
Stefan
Rico
Figge
Alex
Christofer
Jonas T
Jimmy
Anders
Hörs imorn laddade till 1000
Det var ett litet skämt! Självklart kan vi lägga ut laget i fortsättningen,syns imorgon /Jimmy
Rapportera
Matchen imorgon är 14.00 i Västerlanda och är första omgången i DM. Matchen blir på gräs därför har vi inte haft någon fast starttid bara speldag.
Uttagna spelare kan vi lägga in men det ger ju motståndarna chansen att se vilka ess som skall vara med!!!!
Tänkte komma & kolla imorgon men vilken tid är matchen? står inte i kalendern...
RapporteraTänkte om någon kunde skriva upp laget till varje match på hemsidan, alltid kul o veta :)
Rapportera
Liten match analys från matchen i Onsdags:
Älvängen-Skepplanda 2-1(2-0). ÄIK var klart bättre en oss i första halvlek. Dom hade ett mycket bättre passningsspel med bra rörelse. Vi gick inte riktigt till i närkamperna så vi vann inte många dueller någonstans på planen. 2-0 i halvtid kändes i underkant då Fidde gjorde några riktigt bra räddningar. Andra halvlek blev bättre när vi vågade hålla i bollen. Då fick vi lite rörelse och fart på oss och vi kom till lite fler avslut som resulterade i en straff (Rico fälld) som Per säkert satte i mål. Vi får ta med oss 2:a halvlek och att vi har ett bra humör utan gnäll på varken domare eller motståndare men att äik vann matchen rättvist. I morgon är det dags för seger nu när tävlingsmatcherna börjar/JJ
Samling 12
Rapportera