Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Säters IF FK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Säters IF FK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringarjag bar bingobord förra veckan, och ser att jag inte kommer att bära nästa vecka igen, jag är borta nästa onsdag på skolresa så jag är inte där då.varannan vecka känns ju mindre skoj att vara där
RapporteraBingobordslistan är uppdaterad och är lite omredigerad. Albin Engman och Tobias Kuha är uppskrivna. Har jag missat nåt/någon? Var ärliga och säg *blink* :D
Rapportera
jag hoppas komma igång denna vecka har vart genom snorig 2 veckor men nu så på rätt väg men vad det gäller min kondis så vet ni att det är ju inte min starka sida. men hoppas förbättrea den om man säger så.... var tränas det nu? jag åkte förbi lindan idag när jag hade min pojk som jag jobbar med men där var det dött lika så mi gistafs där var p16 såg jag. hur ser det ut?
Borlänge, Falun, Avesta, Smedjebacken, Leksand, Mora och snart även Hedemora har konstgräsplaner. Hur långt efter ska Säter vara egentligen. De killar och tjejer som vill satsa på fotbollen kommer garanterat att söka sig till andra klubbar om inte det blir en konstgräsplan här också.
SÄTT FART NU!!!!!
Jag ska jobba stenhårt för att vi ska få konstgräs.Jag ser det som den viktigaste frågan i Säters fotbollshistoria någonsin.Blir det inte av nu kommer vi inte att ha ett enda lag kvar inom en snar framtid.
Rapportera
Uffe T at Mudbay.se, det kan du skriva upp! Mitt hjärta kommer att slå, mina ådror kommer att pulsera, mitt blod kommer pumpa och min själ kommer att brinna för att Säter ska få konstgräs! Så länge jag har någon sorts ork kvar i kroppen så går det åt engangemanget rörande konstgräset att tillfalla.
Shoulder to shoulder, we gonna stand, til the day we get konstgräs to Säters län! :S :)
Du har rätt Peo. Fixar till.
Rapportera