Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rydbo IF A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rydbo IF A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Målvakt på fredag:
TC 100.00
Marcus 2.51
Jimmy 2.50
Joel 2.50
Anders Leinås 1.02
Ytterst tveksam till spel fredag. Har nog citodon jag kan knarka ner revbenet med i värsta fall. Revbenstanten sa dock att det brukar gå över på en vecka.
:/
Idag gör det ont att andas...
Va fan, långbollar, kladdkaka och gnäll från kanten?! Man frestas ju duktigt att komma ner även fast chansen är stor att knät drar igen :)
Rapportera
Jimmpa, står nere på vallen nu och nöter 87meters & käkar kladdkaka. Riktigt skönt och slippa gnället från högerkanten om uteblivna passningar )
Va! Enögd? Vilket påhopp, detta var kanske det mest objektiva som publicerats på laget.se! Vänta bara till nästa vecka..
RapporteraMannen i Svart föredrar att verka i skuggorna. Lite som fantomen faktiskt. Han tycker för övrigt att de båda kombattanterna hade var sin halvlek i matchen. Kanske oavgjort hade speglat matchen bättre? Hur som helst önskar han Rydbo IF lycka till framledes.
Rapportera
Kommer inte kunna spela den här veckan. Riktigt surt. Har fått order om att låta hälen vila så att jag inte riskerar att dra upp skadan igen.
Lycka till på fredag så ses vi nästa vecka!! Ni tar dom där lirarna enkelt!
Hur farligt är det att ta en citodon och spela?
Rapportera