Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alets IK P-07/08/09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Alets IK P-07/08/09.
P-07/08/09
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Hej, nya skador hos Alexander P idag, så han står över dagens träning (7/5).
Rapportera
Jag ska försöka komma ihåg att skicka med Albin en katalog på torsdag.
Länken som är angiven i mejlet och här i gästboken står pojkar 09 samt mitt namn på slutet i länken, då vet ni att det registreras rätt. När ni har lagt er order ser jag det på Ravelli.se
Är ni osäkra eller ni stöter på problem kan ni höra av er till mig med artikelnummer så kan jag lägga in er beställning.
Det var sagt att vi skulle sälja ett paket (exempel tre par strumpor á 200kr = ett paket).
Jag var sen på att skicka ut men efter ha pratat med Anders Ravelli har vi 2 och en halv vecka på oss.
Hej. Vill du skicka med Albin en katalog på nästa träning. En fråga om jag länkar, hur vet man att det går till Alets? Har föreningarna olika länk adresser? / malin
RapporteraFinns det något minimum var och en ska sälja för och när är sista datum?
Rapportera
Hej på er,
Som ni alla vet bygger föreningsverksamhet mycket på att få in pengar till laget och klubben. Ett sätt att hjälpa till är att stötta föreningen genom att köpa produkter som erbjuds via länken i detta utskick.
Då det är första gången jag försöker administrera detta ber jag er ha överseende om det inte funkar direkt.
http://partner.ravelli.se/se/shop/6661-alets-idrottsklubb/12224-pojkar-09/112048-ake-nilsson
Det finns kataloger om någon skulle vilja bläddra i istället för digitalt, hör av er i så fall på någon träning. I dessa Corona tider ska ju hålla oss i begränsade umgängen så ta gärna och skicka länken vidare till vänner och bekanta.
Samma information skickade jag ut via mejl men kommer även i gästboken.
/Åke
/Åke
Hej! Läste på Svff:s sida att de flesta seriematcherna är lagda på söndagar, vore kanske bra att killarnas träningstid på söndagen ändras till i veckan istället, t ex tisdag o torsdag som tidigare vid uteträning? Är ju synd om de går miste om en träningstid i veckan, de behöver träning två ggr i veckan för att kunna fortsätta utvecklas och vara jämna med deras motståndare i samma ålder från andra klubbar.
Rapportera
Jag har testat ett nytt sätt att kalla till matchen nu på söndag. Samtliga ska ha fått en anmälning. I denna anmälan står tid för samling (10.45) och platsen (kombihallen) och annan bra information.
RapporteraJust nu har 4 st svarat att de kan komma. Vänligen svara om era barn kan komma eller inte.
Funkar inte tekniken eller ni har andra funderingar är det bara att ni hör av er.