Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nykvarns SK Herr A

Följ

Herr A

Följ oss för uppdateringar
Följ
Nykvarns SK
Fotboll
Herr A

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 16 aug 2012 Wiksten Sr

    Toppmatch på fredag mot Babylon. Vi är obesegrade i höst och jag hoppas att vi fortsätter vara det efter fredagsmatchen.
    Daniel, Robin, Jerry, John, Peter, Marcus, Johan G, Steven, Fredrik, Dan, Kenneth, Johan P, Niklas, Oskar, Mattias och sist, men inte minst, John. Kom laddade så gör vi något roligt av det här.

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 aug 2012 Robin

    Tack John! bra att du är tillbaka det behövs.

    Haha "Robin Van Eriksson", Kommer inte delta i Damlags träningen, kommer dock och cykla lite innan vår träning och kommer njuta stort av utsikten ifrån cykel rummet ;D

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 aug 2012 John

    Bra sagt Robin, jag har haft semester och är tillbaka idag....sorry grabbar :)

    ABSOLUT ska vi se till att ha roligt de matcher/träningar som är kvar...det brukar kunna leda till viss framgång.

    Syns på arena 19,30 hoppas ju på att få vara med på eventet innan :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 aug 2012 Ivan

    Om jag räknar med Robin van Eriksson och Mr.Gester så är ni 7 stycken som assisterar vid tjejernas övning, se till att vara där innan 19:40...eler hur Steven och Gester

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 aug 2012 Robin

    Vill endå komentera Ivans inlägg, Ivan har som vanligt helt rätt, Med tanke på träningsnärvaro så förtjännar vi inte att ligga bättre till, Ambitonsnivån i spelartruppen är "lite" ojämn ifrån spelare till spelare, men det är helt normalt för div6. Men vi ska inte förvänta oss att vi tar massa "enkla" segrar om vi inte är villiga att lägga ner jobbet som krävs.

    Fotboll ska vara kul och det ska vara en hobby och jag har stor förståelse för de som jobbar/skadade/Familj att man inte kan träna jämt. Men som sagt det är lite för "dåligt" för att vi ska ha nått i Div5 att göra nästa år, MEN vi kan se till att ha roligt de matcher/träningar som är kvar och byggna nåt och se hur långt det räcker, top 3 är ett rimligt mål och det är nog dax att vi börjar oro oss för lagen bakom oss i serien. Men som sagt, Nu ser vi till att ha kul och ställa upp på varandra i höst så tror jag att vi vänder trenden och börjar vinna igen.

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 aug 2012 Stevenaldo

    jag kan visst vara med, men snälla ingen säger nåt till frugan annars slänger hon mig från balkongen :p:p

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 aug 2012 Robin

    Haha Gester och Persson är givna för den här :D

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 aug 2012 Edoff

    Jag kan komma lite tidigare och hjälpa till.

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 aug 2012 Persson

    Jag e på att köra med damerna!

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 aug 2012 Wiksten Sr

    Vet inte vad för övning dom vill ha hjälp med, men det är säkert någon jätterolig. Jag kommer dit i tid för att övervaka :) Daniel är också där.

    Rapportera

    Rapportera