Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lindome GIF P-2011
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lindome GIF P-2011.
P-2011
Följ oss för uppdateringar
Hej, Anton B har skadat sig i handen och kan inte delta på dagens träning.
// Johanna
Hej!
Vi har fått sålt de sverigelotter laget blev tilldelat och nu har vi betalat in till klubben. Jättestort tack till er alla!
Vi behöver fortfarande en representant i Ungdomssektionen. Det är ett möte ikväll klockan 18:00 i klubbstugan. Om man är intresserad men inte kan gå på mötet så hör av er i alla fall så löser vi det. Det går bra att kontakta mig endera här eller via email (sara.jutterstrom@gmail.com)
/Sara
Tack tränare , föräldrar och P11or, för att ni tappert kämpar även när vädrets makter inte är med oss. Starkt gjort!
RapporteraDali och Darwin har lite snuviga och vill ej träna idag. Med vänlig hälsning, Adde
RapporteraLucas Cordenius hoppar också fotbollen idag på grund av vädret.
RapporteraHej! Samma för Neo, han hade ingen lust idag i detta väder.
Rapportera
Hej!
Vi skulle behöva någon som skulle kunna delta som föräldrarepresentant för P11:orna i Ungdomssektionen.
Ungdomssektionen är engagerade i en rad saker såsom uppstart för nybörjare, sommarfotbollsskola, matchvärdar, utrustningsfrågor, värdegrundsarbete etc. De har tidigare varit en mindre grupp, men vill gärna utöka och få med en representant för varje lag. Detta för att lättare kunna få ut information om vad ungdomssektionen jobbar med och information från klubben, men också för att kunna fånga upp vilka frågor och synpunkter angående verksamheten som finns ute bland lagen.
Troligtvis kommer varje representant att få ett område att ansvara för (med överlämning från tidigare ansvarig person och med hjälp så att man inte står helt ensam).
Är det någon som skulle vilja göra detta? Ett förslag är att vi kan rotera så att man sitter i tex ett år och sedan byts av.
Nästa möte för Ungdomssektionen är den 27:e maj 18.00 – 20.00 i Klubbstugan.
Lucas Cordenius kommer inte idag på träningen. Vi ska ha gäster hemma.
Rapportera