Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lekebergs IF Seniorlag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lekebergs IF Seniorlag Herrar.
Seniorlag Herrar
Följ oss för uppdateringarTjena grabbs! Är ledsna över att säga att jag inte kommer deltaga i något mer i år! Min fot blir inte bättre och ett inhopp på 1.5 - 2 min är inte så mycket att hänga i granen för min del. Kan även ej deltaga på Olearys maten! Så ingen bil idag från min sida heller.
RapporteraTjena grabbar. Kan inte träna imorgon då jag jobbar. Och därmed går inte den svarta blixten från södra imorgon heller. Väl mött på lördag
Rapportera
Efter kommande lördags vinst över Laxå, så "ska" vi åka in till storstaden och äta på O´learys.
Tanlen är att vi käkar där runt 19.00, och det vore mycket trevligt om så många spelare, såsom ledare kunde deltaga.
Mat och dryck betalar vi själva!
Personligen tycker jag att spelarrådet har skött sig utmärkt och att alla andra spelare borde uppskatta detta och erbjuda sig att betala deras mat och dryck. Kanske något att diskutera på torsdag!
Det är riktigt. Själv satt jag i ett hörn och lyssnade med krökt rygg.
Rapporteravar det inte Dick alhmkvist som sa att man ska alltid sätta press på vänsterbacken för det är alltid deras sämsta spelare? jag tror det var så lr hur var det ligon?
Rapportera
Lilja!
När man har sett sina bästa dagar blir man utsedd till postering längst bak, å de va länge sedan!
Fotnot: Einar Larsson 63 år ung
Viby, jag hoppas att du menar att han på grund av sin ålder, 63 fortfarande kan utvecklas. Däremot, när man blir vänsterback, då har man sett sina bättre dagar!
Rapportera
5-7 år äldre kan ju stämma!
5 gånger 7 är 35 som bekant + jontes ålder 14?
Vi hade en i B-laget i Medåkers IF, han var 63, vänsterback vill jag minnas (vilket tyder att man fortfarande kan utvecklas) som inte ens Lilja i sina bästa år kulle kunna gå förbi!
pesonligen tycker jag det är skönare att åka till Sköllersta en till Laxå och titta på fotboll.
för mig gör det inget att låta mupparna från Laxå dra vidare.
vi vet ju att dom ramlar ner lika fort igen.
det kan vara rätt skönt att slippa dom i div 4 -09.
-en som gärna slipper Laxå i fyran nästa år. ha de
Skulle gärna vilja följa med hem till Örebro idag efter träningen, så jag är tacksam om det finns en extra plats i någon bil.
Rapportera