Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lekebergs IF Seniorlag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lekebergs IF Seniorlag Herrar.
Seniorlag Herrar
Följ oss för uppdateringar
fotbollssektionsmöte ikväll. Hör av er till mig, eller Kalle med förslag eller önskemål om förändringar eller förbättringar och tips på vad vi i klubben kan göra.
Under fliken Regler i LIF lägger jag upp de bötersbelopp vi blir skyldiga om vi gör/inte gör vissa saker som vi kom överens om på upptaktsmötet. om någon motsäger sig något jag skriver så säg till. Kanske inte minns allt!
Först tänkte jag att du trodde att varje gång jag rörde bollen så blir det mål, men det vet både du och "lufttrumman" i hallen i Laxå att så är inte fallet:)
Jo lilja, jag tar på mig skulden för helgens misslyckande och får nog kolla mig om efter ett nytt uppdrag för ett sämre lag. Kanske Chelsea passar mig bättre nu när platsen är ledig.
RapporteraSynd att vi inte riktigt orkade dag 2. Som jag ser det gör vi spelare och ledare en riktigt bra insats, men vi räcker inte riktigt till på tränarsidan! Inget att göra, bara att bryta ihop en vecka och komma tokladdade den 16 Februari istället!
RapporteraAngående inställda träningsvecka: Tala gärna om det för varandra, ifall det är några som inte är inne så ofta på sidan, så ingen åker ner till träningen i onödan.
RapporteraOskar i Jula - Förmodligen var det Erik Liljenskog som var sist på bollen, så är ledsen men det var ett självmål.
Rapportera
TjennFör det första blev det 2-1 till er mot oss och inte 2-0.Och vårat mål har blivit väldigt omdiskuterar typ alla säger att det var självmål men jag är säker på att jag var sist på bollen men man vet ju aldirg. Så jag frågar den backen som påstos gjort självmål att säga sanningen om vem som var sist på bollen :)
Detta är väldigt viktigt :)
P.g.a. av vädret kommer vi inte kunna träna fotboll under veckan och då passar vi istället på att ta en helt ledig vecka, så vi kan vila upp oss lite och köra igång ordentligt nästa vecka istället förhoppningsvis, då jag hoppas planen ska vara spelbar. Så alltså, ingen träning vare sig måndag, onsdag eller lördag denna vecka som kommer. Nästa träning Måndag 16/2 kl:17.15 på Vretalund
Rapportera
Kommer inte komma o träna på måndag, då jag blir tvungen att närvara på en lägenhetsvisning i Kumla. Ger mig ut på en springtur sj ist.
lycka till idag!
En fråga till dig Danny.
RapporteraKan den här killen, i länken nedan, vara en produkt av ditt bålträningsprogram?
I sånna fall ser jag med glädje fram emot årets strandsäsong!
http://www.youtube.com/watch?v=pfsTKfUT-RQ