Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll F-016/17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Kumla Fotboll F-016/17.
F-016/17
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Alba kan tyvärr inte vara med på poolspelet idag,
tyvärr så har hon blivit förkyld och hostar.
Lycka till och ha det så kul hälsar Alba! :)
Lagindelning:
Lag 1
Stina Berg, Vanja Lantz, Sally Erlandsson, Era Nimani, Signe Lillsjö, Leuan Hama och Ellen Spongh
Ledare: Jocke & Sofia
Lag 2
Smilla Hagström Eriksson, Olivia Kivling, Lily Mideskog, Elina Ström, Louise Johansson, Minou Norén och Ebba Bäck
Ledare: Christoffer & Cim
Lag 3
Alva Lyckvin, Emine Wallin, Chloé Ghaziri, Hannah Dahlén, Julia Hammander, Alba Xhemshiti och Lily Seger
Ledare: Micke & Nicklas
- Matcherna spelas på Hedens IP i Örebro. Första matchstart är klockan 10:20 och vi samlas på Hedens IP klockan 09:45 för genomgång och uppvärmning.
- Alla lag kommer spela fyra matcher, där matcherna är indelade i 4x3 minuters halvlekar.
- Spelschema finns bifogat i utskicket.
- Matchkläder kommer finnas till tjejerna i form av shorts och tröja, men benskydd och strumpor måste man se till att tjejerna har med sig själva. Glöm ej heller vattenflaskan.
- Kiosk kommer finnas med hamburgare m.m.
- Parkering sker på grusplanen i anslutning till idrottsplatsen.
Sally kan tyvärr inte vara med på poolspelet imorgon då hon blivit sjuk! Hon säger lycka till och kämpa på till tjejerna i laget!
Rapportera
Hej! Fick vi tag i matchtröjor till fotograferingen? Ska dom vara ombytta till fotbollskläder helt? Alltså strumpor o så.
Mvh Alexandra
Hej,
RapporteraMinou har tyvärr också gått och blivit sjuk.
Lycka till idag!