Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBK Köping P-08/09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBK Köping P-08/09.
P-08/09
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Observera att träningen imorgon är i KB-hallen, då det är basketmatch i KBS.
RapporteraHej. Har anmält sjukfrånvaro för Elis via förfrågan på mejlen, är det den vägen jag ska anmäla? Tänkte bara så att meddelandet kommit fram. Mvh Maja
Rapportera
Bra insats igår! Kul att se :)
Matchen mot Sura som var planerad till helgen är flyttad till den 30:e. Så kommande helg är det spelfritt
Hej! Herman är sjuk och kommer inte kunna vara med på matchen ikväll.
Rapportera
Damma av matchtröjan och kolla om den passar. Om inte, återkom med storlek så försöker vi fixa ny av föreningen. Gör detta snarast då första matchen är nästa tisdag!
Kan någon ta sekket ? :)
Hej. Winston har skadat knät och vilar denna vecka från all träning.
Rapportera
Hej alla.
Vi ställer in även dagens träning (och fredagen) då endast fem är anmälda. Vi ser över möjligheten att träna tillsammans med P08 för att få upp antalet. Kallelse går ut vid nästa träningstillfälle.
Var ingen. Ingen kallelse gick ut dock hade vi inte tagit bort tillfället i kalendern. Ber om ursäkt för det tidsspill som det orsakade.
Rapportera
Bra upphämtning idag! Härligt att se kämparglöden.
RapporteraKom ihåg också att betala in medlemsavgiften (om ni inte redan gjort det)
Ha en bra kväll och så hoppas vi nu på en vinst mot Spanien i VM kvalet.