Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hönö IS A-LAG HERR
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hönö IS A-LAG HERR.
A-LAG HERR
Följ oss för uppdateringar
Fast Milan kommer vinna, precis som Liverpool kommer o göra. Sorry AndL
O du......KOM O TRÄNA NU GUBBEN
Klart jag alldrig skulle skriva ett sådant reff själv
Det måste ju vara Amandusson som skrivit det......han var ju där och såg hela den uppvisningen
Är inte särskilt hockey-intresserad, men.. Kolla in länken och Sean Avery! Målgesten med armhävningarna är av allra yppersta värdsklass!!
http://blogg.aftonbladet.se/18756
Kan aldrig tro att det är Emil själv som har skrivt det. Men, skinnjepsen är lyft och all heder riktas åt den person på Bilia Sisjön som skrev det lysande referatet. :)
Rapportera
Hönö IS - Ytterby 4-2
Matchen började med fördel till Ytterby som spelade storstilat, men dock hade dom lite problem med våran mittback Emildinho som ÄNTLIGEN var tillbaka ifrån sin skada. Emildinho bröt Ytterbys genomskärare om o om igen, han gav dom inte en chans förän han tillslut tröttnade och sparkade ner en av Ytterby gubbarna, måste tillägga att detta gjorde han med flit. Domaren dömde straff och Ytterby tog ledningen med 1-0. Tyvärr rättvist. Senare använde Emildinho sina magiska krafter och "tänkte" fram en straff till Hönö som Berradonna slog perfekt, precis så som Emildinho lärt honom. Fantastico Beradonna skrek publiken, Ole ole ole.
Detta skulle bara vara början för Emildinhos lärling Berradonna. Efter pausen och cochning av Emildinho så tog HIS fart rejält. Emildinho hade sagt ett o annat som fastnat i HIS gubbarnas huvud. Vi spelade bättre o bättre och Berradonna visade att han var Emildinhos gammla granne och satte 3 baljor till.....precis som Emildinho sagt i paus, precis som Emildinho visat på tavlan, och precis så som Emildinho tränat Berradonna på den gammla garageporten på Hedvägen 7 och 10.
Matchen slutade 4-2 till oss.
* Emildinho tillbaka, stronger then ever. GÖTT.
* Berradonnas vakna öron för Emildinhos taktik.
Ja detta var dom 2 höjdpunkterna.
Näsa match e på riktigt emot Hyppeln, så träna väl tills dess.
Heja HÖNÖ
United leker inte direkt, men leder gör man. Känns som om de har fattat hela grejen lite bättre..?
RapporteraReffet är klart från Ytterby U19 - Berradona.
Vårt spelarråd är utsett och likaså vår kalas kommitté, som är ny för i år. Se länkarna (!) till vänster.
Väl mött på träningen imorgon 20:00, det kommer att bli ett och annat skratt. I Promise! :)
HEJA HÖNÖ!