Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eksjö HC J-lag
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Eksjö HC J-lag.
J-lag
Följ oss för uppdateringarStolt över kriget ni utför idag. Att vi inte orkade i sista var väl nästan förväntat! Det håller inte en hel match med två femmor!
RapporteraReferatet från Gislaved-matchen kommer som sagt i veckan. Det andra är fixat!
Rapporterabra jobbat idag, tycker ni stog upp bra fast ni hade 2 femmor! /karlsson
RapporteraDu skulle ju spela sa du ju? Krille står med i a-lagets trupp imon?
Rapportera
Haft problem med inloggningen under kvällen! Men alla 92, 93 och 94 ska spela imon. Samt Oskar Karlsson, Freddie Sjöö, Jonathan Blixt och Niklas Viberg!
Samling kl 11.30 vid hallen!
Jag är stolt över er insats idag i mögelhallen! Några få misstag o ett totalt hjärnsläpp i början av tredje avgör matchen. Att vi sen spelade med lite folk är en sak, men vi hade våra chanser o hade de studsat rätt hade resultatet varit anorlunda!
RapporteraJag personligen anser detta resultat som en vinst för EHC eftersom vi iaf är med i J-18 serien! Vi får tillbaka skadade spelare o förhoppningsvis är några på gång från andra föreningar! Då ser matchningen inte lika svår ut längre! Tack till er som dubblerat i helgen o för att ni visade hjärta idag.
Jag tar på mej en del av förlusten eftersom jag är ovan att stå i båset, men ni hjälper till på ett föredömligt sätt. Kom igen grabbar, det är bara ishockey o det gäller att ha kul!!!