Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bälaryds IK Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bälaryds IK Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringarHar tyvärr varit bortrest och haft ont i foten men nästa vecka är det bäst du tar med dig benskydden Zimpa för då kommer jag..och som fyhr säger så skall jag ha mitt första möte på söndag bara för att du skall kunna spela fotboll i en så Härlig klubb som BIK....För det behövs La att det är med nån lite äldre i Vrigstad för jag hörde att det kollapsade helt när Fimpen blev skadad... :)
RapporteraOkej då:) Jag kunde ha kommit men jag blev så jävla förkyld igår natt men komer på tisdag:)
RapporteraSom ny ordförande har Rajje tagit semester från husspikandet några dagar. Han ska ju hålla sitt första möte på söndag så snacka om att förbereda sig väl :)
Rapportera
Jaa jag trodde oxå att "Anonym" skulle komma idag,
Men frågan är vart vår kära Rajje har tagit vägen?
Jag som trodde att det bara va djur som gick i ide vid den här årstiden. Men inte :/
Får åka förbi och kolla om han tjuvtränar på baksidan nästa vecka,
Tja mycket bra med folck på träningen i dag mä. 20st i dag. och nu har våran fredrik lindgren kommit i gång mä :) Men fy vilken dålig kodisjon man hade i dag när vi sprang. måste nog utt och tjuv träna. :)
RapporteraTill anonym: Alla vet vem du är! du kan börja skriva ditt namn. Trodde att du skulle komma idag, så jag avslöjade ditt namn :)
RapporteraTyvärr kunde jaginte komma idag för att jag har åkt på en förkyldning :(. Men jag skulle vilja be Fyr om en tjänst om du skulle kunna skaffa fram övergångspapper så jag kan vara över innan den 24 januari...Kommer och tränr på Tisdag nästa vecka hoppas jag... Ha det bra
Rapportera
Tänkte bara påminna er om att det är Arbetsdag ute på Tallåsen den 4 April så se till att boka in den dagen....
RapporteraM.V.H Reimond :)