Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bullermyrens IK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bullermyrens IK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Varför tas inlägget bort?
Är det sanningen som svider?
kanske inte ledningen kan stå för sina ord!?
"Där sitter han och tror att en så jävla bra match"
Kanske det utlägget av tränar staben är mer värt att granska än detta på eran gäst bok.?
Vad händer ?
Bilder från dagens match mot Mora
http://lindejan.diinoweb.com/files/bullis-mora_070908/
Gurra // Bravo e en given ingrediens på frukostbord ala Famiglia.
Bravo jos går även under artistnamnet "bissa"
Lyxigt att på arbetstid kunna skriva dessa rader.
Haha tackar kajan! Alla såg den men de har nog inte riktigt smält in hos de flesta än.... Framåt söndagkväll kommer Borlänge att häpna/stå still /(likt när stenmark åkte nerför med toppluva) när befolkningen inser att de faktiskt var en "BISSA" som självaste jag drog till med!!!
Borlängeboll, än en gång: Vem är de som gnäller? Och på vad?
Alla kan inte älska tunabro, INSE! Delar av vår hat-kärlek har hjälpt oss att ta sex VÄLFÖRTJÄNTA poäng mot dem de senaste två matcherna! Så tack för att du triggar upp stämmningen!
Angåede klippet som lär vara jag så kan jag bara säga, Önskar att jag hade hans självförtroende.... Eller är de ren dumhet?
Vill även berömma kaj för skitjobbet senast, bollplockning i en ravin som den grövsta neger familjen skådat (rupert) inte ens vågade gå i närheten av.....STORT kaj! Vem placerade dessa mindre lyckade avslut där??
Sen är de bara att konstatera att Familjen nu har intagit tronen som "Blge:s hetaste fobollssida", islingby hahahaha!! Lite div fem över den gb nu....??
Ladda för tre imorn, Kaj som tack för mitt beröm så vill jag ha Bravo apelsinjuice imorn (välkyld och med fruktkött)
Ha en förbannat trevlig kväll på er samtliga!
Amsberg// Om du hör av dig till mig så kan vi reda ut ett antal missförstånd som du sprider här inne.
de e bara å maila.
Såvida du tillhör vår "familj" annars vet jag inte varför du e här inne o gnäller.
Läste från matchanalysen " ett lag värt namnet"??
Innebär det att ni haft dåliga spelare tidigare eller??
Tycker lite synd om de som spelat då...
Dessutom så verkar det som om ledarna inte heller verkar ta så hårt på detta eftersom de inte brytt sig om att svara på "Pling Plong".. så denna sak verkar utraderad!
Orkar inte höra på sånt tjafs :/
Tack för mig!!
Nu får ni allt kamma till er!!
Ni gnäller ju som små pojkar...
Vad skulle det göra att 2 pojkar i laget inte hör av sig när de blivit kallade till match??
Att de inte ens hörde av sig är väl inte hela världen...
Alla vet väl att u lag skits det i!
Dessa som detta gäller är väl så säkra på sin plats i laget att de inte tycker att de böver visa det i dessa matcher,eller?
Såg på matchanalysen att ni lyckades vinna igår,med eller utan dem så vad gnälla om!?
Nä... sluta gnäll över det.. Ni är bara löjliga!
Borlängeboll:
Såsom jag fattar det så har du skrivit klart i den här gb:n angående Tunabro-frågan!!
Vi myser vidare!!
Ha det bra!!
"Där sitter han och tror att han gjort en så jävla bra match"
Rapportera