Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alsens IF A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Alsens IF A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringarSkönt att höra att även ni spelare reagerar på "glåporden" och inte bara vi gamlingar som är inlärda med annan vokabulär.
RapporteraBra match på planen gubbar. På läktaren är det dock lite sämre. Det är grymt kul när det ljublas när vi lyckas, men inte kul alls när motståndarna misslyckas och det skriks glåpord.
RapporteraFörst och främst, Fy faan vad härligt gubbar och skönt med vinst mot frösön!! Vi stod upp bra och gjorde precis det vi skulle! Så jäkla roligt att spela för Alsen en kväll som denna! Dock, så finns det något som irriterar mig och gör att jag nästan skäms över att spela i Alsen. Det är när våra älskade supportrar måste sjunka så lågt att de ska HÅNA motståndarna!! Jag ryser och skäms varje gång det skriks "sopa" från läktaren. Andra klubbar, spelare och åskådare har ofta mycket gott att säga om Alsen, men det här nya föraktfulla sättet så som det var idag gillar ingen!! Hur som helst är stödet från läktaren så otroligt bra för oss, vi skulle inte alls klara det lika bra utan detta stöd! Tack för en super kväll alla!
Rapportera
Tycker också det är pinsamt med dessa hånfulla rop, det är inget som jag som alsensupporter står för!
Rapportera