Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tärnsjö IF Dam A
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tärnsjö IF Dam A.
Dam A
Följ oss för uppdateringar
7e september: Fotbollens dag.
10.30 - Damlaget spelar
13.00 - A-laget herrar spelar
15.00- B-laget herrar spelar
? Emma H ansvarar för att en affisch/informationslista kommer ut.
? Grilla hamburgare under dagen, arbetet fördelas mellan dam och herrlaget medan ungdomssektionen ansvarar för kiosken. Se över om någon kan grilla under damlags och b-lagsmatchen.
? Under varje halvlek i varje match sker bollkastning som ansvaras av ungdomslaget (yngsta laget?). Bollarna säljs vid entren och kostar 10kr/boll. Vinnaren får 50% av försäljningen.
? Inträde för alla matcher: 40kr, kontant eller swish. Vinst fördelas mellan damlag & herrlag.
? Försäljning av lottringar(är beställt) vid entren, 10kr/st. Ansvaras av ungdomslaget. Vinnaren får 50% av försäljningen.
? Aktiviteter för barnen: Fotbollstavla där barnen får skjuta bollar i hål (tyg beställt). Sker på tennisplan. Barnen får skjuta på målvakt under ca 15 min mellan dam och herrlagsmatch. Begränsat antal skott så att alla barn som vill prova på får möjlighet att skjuta.
? Kolla av om de yngsta(ungdomslaget) vill följa med A-laget och damlaget in vid matchstart(hålla hand). Se över om det finns lika tröjor för barn och spelare. Blandade åldrar, uppmuntra och erbjuda alla barn!
? Bollkallar vid varje match: Ungdomssektionen ordnar och styr upp och ansvarar för att en vuxen finns med så att barnen inte riskerar att få bollar på sig under matcherna.
Träning | 16 apr, 19:00 |
Träning | 23 apr, 19:00 |
Träning | 7 maj, 19:00 |
Håbo FF 2 (hemma) | 11 maj, 00:00 |
Träning | 14 maj, 19:00 |
Igår | Damlaget |
6 apr | Städdagen |
5 apr | Klädbytar och städdag på IP |
23 mar | SAVE THE DATE! 6/4 Städdag på furuvallen! |
22 mar | Köp kol och briketter finns i lager |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera