Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om S/W 2010 P 12/13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från S/W 2010 P 12/13.
P 12/13
Följ oss för uppdateringar
Dags för säsongens första poolspel för de födda 2012 och 2013. Söndagen den 24/10 åker laget till Mariannelund för tre matcher (med spel 3 mot 3). Första matchen börjar 11.00 och sista börjar 13.00.
Samling vid Circle K kl. 9, ombytta till matchställ (som delas ut på nästa träning). Alla kommer ha ansvar för sitt matchställ under hela säsongen.
Kom ihåg vattenflaska, glasögon, klubba och skor. Ta också gärna med macka/frukt.
Det är totalt sex poolspel under säsongen 2021/2022, varav fyra på bortaplan. Samtliga är inlagda i kalendern på laget.se. En vuxen per barn kommer få köra till ett poolspel var, med fyra barn från laget i bilen. Ett körschema kommer upprättas och delas ut. Vid poolspel i Vrigstad kommer fyra-fem vuxna dela på ansvar för kiosk och sekretariat (också enligt schema som delas ut).
För att få vara med och spela måste medlemsavgift vara betald, så att licens finns tecknad. Betala senast 21/10, betalningsinformationen skickas ut i sms-gruppen.
Meddela i sms-gruppen vilka som kan vara med att spela den 24/10.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera