Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Selånger SK Bandy F 11-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Selånger SK Bandy F 11-16 .
F 11-16
Följ oss för uppdateringar
Hej alla engagerade Bandyföräldrar!
Nu på söndag var det tänkt att vi skulle åka till Östersund för poolspel. Vi hade precis uppställning till 2 lag utan avbytare, vilket skulle vara lite utmanande.
Motståndet skulle i princip bara bestå av killar, vilket skulle iaf kräva ett par avbytare och extra spelare för att det skulle vara roligt att spela. Skulle dessutom någon bli sjuk, blir det ingenting.
Baserat på detta beslutade vi tränare att dra i snöret redan nu, och istället påbörja planeringen av något riktigt roligt - nämligen avslutningen!
Kör vi himlabadet, grillfest på norra berget, jumpyard, lasertag eller något annat roligt?
Någon som brinner för att göra det lite extra kul för tjejerna (och oss föräldrar kanske:)), hör av dig till undertecknad.
Inga kommande aktiviteter
Vad synd men då satsar vi på att göra en bra avslutning istället som sagt! Har vi funderat kring ett datum för avslutning?
RapporteraRapportera
Inte än:) Men jag gissar att du har något i åtanke...
RapporteraRapportera
Synd, men klokt beslut
RapporteraRapportera