Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KAIS Mora P 12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från KAIS Mora P 12.
P 12
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Kom ihåg Föräldramöte på fredag 11/4 kl. 17:00 i anslutning av träningen.
Det fattas fortfarande några anmälningar.
Vi tränare önskar att minst en förälder per spelare kommer till mötet, då vi kommer titta hur säsongen var, vilka utmaningar vi hade och hur nästa säsong kan se ut.
I dagsläget kommer vi inte ha ett lag till hösten då vi är för få i laget. Vi kommer ha ett möte med styrelsen och de andra lag i morgon och får se vilka alternativ vi har.
Möte kommer ske tillsammans med barnen.
Mvh
Tränare
Kais Mora UIF P12 (hemma) | 2 maj, 17:00 |
Kais Mora UIF P12 (hemma) | 3 maj, 09:30 |
Kais Mora UIF P12 (hemma) | 3 maj, 14:30 |
Kais Mora UIF P12 (hemma) | 3 maj, 19:15 |
23 apr | Försvunna målvakts utrustningar |
22 apr | Träningstider för maj |
21 apr | Buster & Starlet Cup |
25 mar | Buster & Starlet Cup |
24 mar | Träningstider april |
Hej, Oskar kom hem från skolan idag och kände sig inte kry och har ont i halsen så han kommer tyvärr inte på träningen. Och jag och Daniel har tyvärr inte möjlighet att vara med på föräldramötet. Men från vårt håll så kan vi säga att Oskar tycker att det är jättekul med innebandy och att han vill fortsätta spela. Han tyckte också att det var jätteroligt att åka på cup med laget till Sandviken och önskar att dom får åka på fler cuper framöver, om dom fortfarande har ett lag vill säga :/
RapporteraRapportera
Tack Tina, vi får se hur det blir. Just nu tro vi att vi fortsätter med laget men tränar kanske mer med andra lag
RapporteraRapportera