Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBF Ludvika P-11/12 Röd 4
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBF Ludvika P-11/12 Röd 4.
P-11/12 Röd 4
Följ oss för uppdateringar
Hej Alla,
Nu har vi kommit igång igen efter helgerna vilket känns toppen! Och vi vet att vi har spelsugna ungdomar. Vi kommer därför att undersöka med andra lag i vår serie om dom vill och kan spela några träningsmatcher med oss under kommande månader. Vi vet ännu inte tidpunkt för detta men återkommer till Alla om detta - om det blir aktuellt.
Tränargänget har kommit fram till att vi behöver skärpa till träningsnärvaron. Vi ser det som nödvändigt att de som medverkar löpande på veckornas två träningstillfällen också är de som i första hand blirt uttagna till match. Detta för att grabbarna nu utveklas snabbt i sin innebandyutveckling och då kommer de som missar många träningar att halka efter. Vi kräver därför att man skall ha deltagit på minst ett av våra två träningstillfällen för att bli uttagen till match. Självfallet tar vi hänsyn till sjukdom och andra relevanta orsaker till frånvaro men vi vill att ni då informerr oss om detta i kallelsen.
Slutligen hoppas vi att ni noterat att dörren till Lorensbergahallen kommer att förbli låst. Koden vi använder är 1234, men den gäller endast 1 timme.
Hör gärna av er om ni har funderingar. // Tränargänget
Träning | 5 feb, 17:00 |
Träning | 10 feb, 17:00 |
Träning | 12 feb, 17:00 |
IBF Borlänge Blå (hemma) | 15 feb, 15:30 |
Träning | 17 feb, 17:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera