Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hällbybrunns IF P2012
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hällbybrunns IF P2012.
P2012
Följ oss för uppdateringar
Hej Alla!
Som vi har berättat tidigare i informationsbrev och senast på föräldramötet finns det en deadline för när vi behöver bekräftelse för om ett barn ska med på Dalecarlia cup i sommar (avresa 25/6 och hemresa 29/6), och följaktligen betalning för det. Vi har dock glömt att påminna om att det är snart, nämligen nu på lördag 15/3. Ni betalar genom att swisha 1000 kr till lagkassan (Swishnummer 1235738877), och genom det bekräftar ni också att ert barn ska med till Dalecarlia. Märk er betalning med spelarens namn och Dalecarlia.
Vi kan därmed börja registrera våra spelare och betala alla avgifter till cupen. Lagkassan står för resternade del av avgifterna. Pastaförsäljningen kommer att täcka upp tomrummen som blir efter detta.
Hör av er om det är några bekymmer, eller om ni har några frågor.
/Ledarna
Eskilstuna Södra FF (borta) | 12 apr, 13:10 |
Kolsva IF (borta) | 12 apr, 15:40 |
Träning | 14 apr, 18:00 |
Träning | 16 apr, 18:00 |
Ungdomsdomarutbildning | 17 apr, 18:00 |
![]() |
Uppstart av lag för flickor och pojkar födda 2018 |
Igår | Stadium- Hbif |
20 mar | Hbif F2017 |
20 mar | Kassör 2025 |
20 mar | Världens bästa idrottsförälder |
Fixar, betalt och Anmält Lucas 👍
RapporteraRapportera
Ett förtydligande, pasta-försäljningen är för kommande cuper i höst och inte dalecarlia, det är redan finansierat via hällbycupen, sponsorer och Rekarnestiftelsen.
RapporteraRapportera