Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBF Älvstranden P-10
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBF Älvstranden P-10.
P-10
Följ oss för uppdateringar
Till helgen är det dax för Cup
Vi åker på fredag kl 16:00 för att hinna till första matchen som startar 18:40 i Brearedshallen. Vi har tre bilar via oss ledare, men skall någon annan med och se på matchen redan på fredagen så skulle det vara bra för att få ner alla spelare, Någon frivillig, skriv kommentar nedan?
OBS se till att ni har ätit någon tidig middag innan vi åker eller ta med en middag att käka innan matchen på fredag. Det är viktigt att inleda cupen med hög energinivå, hjälp grabbarna att ge dem en bra start.
Spelschemat för helgen är som följer:
fredag 11/04 18:40 Brearedshallen mot Stockaryd
lördag 12/04 08:40 Brearedshallen mot landvetter
lördag 12/04 14:10 Ankarhallen mot Träslövsläge
Kvartsfinal sker på lördag kväll eller Söndag förmiddag beroende på placering i grupp. Med andra ord kan det innebära att vi spelar sista matchen redan på lördag men vi hoppas förstås på att vi tar oss förbi kvarten eller kommer högt i gruppen så vi kan spela kvart och semi etc på söndag!!
Boende har vi på Varbergs fästnings och rumsuppdelning etc tar vi på plats då vi i nuläget inte har antal rum etc. Viktigt att packa med lakan då det inte ingår. Till boendet åker vi efter matchen på fredagen.
Måltider: vi har frukost på vandrarhemmet och paketet vi har köpt har 6 måltider (inklusive frukost) men exakt hur och vart vi får övriga måltider är inte informerat om ännu, men det löser vi på plats.
Att ta med:
Lakans-set
Tandborste
tandkräm
Deo
duschhandduk
kallingar
kläder för fritid
matchsställ vitt
matchställ svart
matchshorts
svarta strumpor
glasögon
reservklubba
vattenflaska
skor match och fritid
laddare
telefon
fickpengar/swish
bok för nedvarvning:-)
Vi tar en bil på fredag och samordnar med utbyspelarna
RapporteraRapportera
Bok för nedvarvning! 😀
RapporteraRapportera
Vi åker ner och hejar och Lorentzon samåker.
RapporteraRapportera