Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Visby Innebandyklubb P-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Visby Innebandyklubb P-12.
P-12
Följ oss för uppdateringar
Halloj, bara så att alla har sett info från Jossip gällande kvällens aktiviteter.
Förutom nedanstående så önskar vi att alla har med sig en nätverkskabel.
OBS: Allergier så går det ut en fråga strax.
LAN
På fredag är det dags för LAN!
Grabbarna tränar som vanligt, duschar och sen är det dags för att spela!
Till LANet behöver de ha med sig något att spela på; PC/konsol och en skärm. Om de är spelsugna men inte kan ta med något att spela på får vi hjälpas åt så att några grabbar helt enkelt får spela tillsammans på en konsol/PC.
Ta också gärna med en fördelningsdosa för ström så att vi säkerställer att alla kan koppla in sina grejer.
Vi får hjälpa av BRS att sätta upp ett nätverk så att man kan koppla upp sin enhet med en nätverkskabel.
När de blir hungriga kommer vi att bjuda på pizza. Utöver det får man ta med sig egen dricka och snacks. Det är ni föräldrar som får avgöra vad som är passande för ert barn.
Jag kommer att finns på plats när träningen startar för att ta emot er föräldrar så att ni kan bära upp ert barns utrustningen till övervåningen på IBC.
Vi ses på fredag!
Träning | 2 apr, 19:15 |
Linköping Floorball Games | 4 apr, 06:00 |
Träning | 4 apr, 17:00 |
Träning | 9 apr, 19:15 |
Träning | 11 apr, 17:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera