Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK FK Slussen
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Västerås SK FK Slussen.
Slussen
Följ oss för uppdateringar
Imorgon onsdag 29/5-24 startar VSK Slussen igång. Slussen är ett projekt vi bedriver i VSK främst för barn i åldrarna 8-13 år, pojkar som flickor som vill börja med fotboll.
Vi har många barn som står i kö till VSK:s olika barn- och ungdomslag och sen har vi en stor del av barn som inte rör sig alls eller för lite. Genom slussen-projektet hoppas vi kunna locka fler till fotbollen. Viktigast för oss är att så många barn som möjligt får möjlighet att spela fotboll.
Träningarna sker på onsdagar 18.00-19.30 på Skälby IP konstgräs. Träningarna är kostnadsfria och pågår under sommaren. Ansvarig tränare för projektet är Alexandre Mansour.
Anmälan görs genom att maila barnungdom@vskfotboll.nu med spelares personnr. samt målsman kontaktuppgifter (namn och epost). Notera att det är begränsade antal platser så vi rekommenderar att återkoppla snarast.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera