Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vallentuna HK P13 (2010-2011)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Vallentuna HK P13 (2010-2011).
P13 (2010-2011)
Följ oss för uppdateringar
Säsongen avslutades på samma sätt som den inleddes: med match mot Kungsängen. Men till skillnad från den första som vi förlorade med en boll gick vi in med hårt tryck redan från början. Vi spelar riktigt bra och kopplar tydligt grepp om matchen redan från första matchminuten. Kungsängen kämpar på bra, och även fast vi tappar i fokus lite under andra halvlek blir det aldrig en jämn match. Vi vinner till slut med 11 bollar, och det känns förstås kul att avsluta serien med flaggan i topp.
Sammantaget gör vi en jättefin serie med 11 vinster och 7 förluster viket resulterar i en fjärde plats i nivå 2 - ett riktigt imponerande kliv från en tredje placering i nivå 3 förra säsongen. Och det är förstås detta som är det relevanta i sammanhanget! Den utveckling som skett, både på individ- och lagnivå är imponerande. Ett härligt gäng med fin inställning både under träning, match och bredvid planen. På bilden saknas våra fina tränare Joel och Eva-Lena, och Adrian som missade slutet av säsongen på grund av skada.
Vi fortsätter träna enligt schema och ser fram emot tre tuffa matcher under Östbollens avslutande sammandrag!
Endast sidans medlemmar kan kommentera
Träning | 21 apr, 17:30 |
Träning | 25 apr, 16:30 |
Haninge HK (hemma) | 27 apr, 11:30 |
Årsta AIK HF (borta) | 27 apr, 13:00 |
Uppsala HK (borta) | 27 apr, 14:40 |
14 mar | Helgens hemmamatcher |
6 mar | Veckans matcher |
28 feb | Sportlovsläger 2025 |
26 feb | Nya matchställen! |
Bästa gänget med fantastiska tränare och lagledare! ⭐
RapporteraRapportera