Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås Basket P-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Västerås Basket P-14.
P-14
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar och basketspelare! Det börjar närma sig säsongsstart för basketen. Hoppas alla ser fram emot en ny spännande säsong med VB P14! Exakt vilken dag träningarna börjar kommer vi återkomma med men det kommer bli i början/mitten av september.
Våra träningstider denna säsong kommer vara tisdagar kl 19-20 samt torsdagar kl 18.15-19.30. Vi kommer fortsätta träna i Mälarparkskolan.
Nytt för i år är att Västerås basket byter från laget.se till Sportadmin. Där kommer information, kallelser och annat komma ut. Exakt hur det fungerar får vi lära oss men jag uppmanar er att redan nu ladda ner Sportadmin appen och registrera er med samma e-post som ni hade på laget.se. Kolla så att ni ligger med i Västerås Basket P14. Hör av er om det inte verkar fungera.
Njut av slutet av sommaren så ses vi snart i hallen!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera