Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Uppsala Slalomklubb

Följ

Uppsala Slalomklubb

Följ oss för uppdateringar
Följ
Uppsala Slalomklubb
Välj grupp

Snöläggning Sunnerstabacken

7 kommentarer
  • 17 feb Ida Mörling

    Jag stod liftvakt igår och hann prata lite med mannen som jobbat natt lör-sön med kanonerna. Han sa att övre delen av barnbacken förhoppningsvis skulle kunna vara klar på tisdag och att dom åtminstone skulle kunna preppa halva backe 3 med den snötillverkning som pågår. Det var så vintrigt och fint i backen igår, solen sken och fullt med folk!

    Rapportera

    Rapportera

  • 17 feb Karl Wassberg

    Fantastiskt fint idag men backe 1 är definitivt inte klar…

    Rapportera

    Rapportera

  • 17 feb Stefan Axelsson

    Rättning, med klar så menade jag klar i bemärkelsen snötillverkning, inte klar att åka i, det behövs schaktas ut innan den öppnar helt.

    Rapportera

    Rapportera

  • 17 feb Robin Broberg

    Härligt och hoppas de fortsätter att ta tillfälle i akt att köra de kommande nätterna för backe 3 också!

    Rapportera

    Rapportera

  • 20 feb kjfridheim

    Hej alla medlemmar
    Vi har fått bra med snö i backen och väldigt fina förhållanden. Tyvärr saknas det liftvakter denna helg och nästa så ni som är hemma stötta genom att boka ett extra liftvaktspass.
    Stort tack

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 feb kjfridheim

    Hej
    Saknas en liftvakt på lördag. Vi behöver en hjälte till 😊

    Rapportera

    Rapportera

  • 24 feb kjfridheim

    God kväll
    Vi behöver boka minst 3 liftvakts pass per familj. Jag tackar er som bokat era 3 och i vissa fall 4 pass. Det är är en stor mängd som bara har bokat 1-2 pass. Nu behöver alla gå in och fylla upp kommande veckor.
    Tack
    KJ Fridheim

    Rapportera

    Rapportera

Du måste logga in för att kommentera

Logga in
Slalomskola Träning 26 mar, 18:00
U14 Träning 26 mar, 19:30
U16 Träning 26 mar, 19:30
U12 Träning 27 mar, 18:00
U8 Träning 27 mar, 18:00