Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Timrå IK U8
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Timrå IK U8.
U8
Följ oss för uppdateringar
Nu närmar sig Hockeyfestivalen i Njurunda. Totalt deltar 15 lag, och vi ställer upp med två av dem. Lagindelning kommer närmare. Övriga klubbar som medverkar är Njurunda, Sundsvall, Härnösand, Brunflo, Östersund och Hudiksvall.
Tid för samling och matchtider meddelas när vi fått spelschemat från Njurunda.
För barnen ingår både lunch och mellanmål. Det kan vara bra att ta med lite extra mellanmål som man vet att barnen tycker om. I omklädningsrummet råder inget godis, läsk eller mobiltelefoner. Det finns även en caféteria som erbjuder lättare förtäring.
Vi rekommenderar att barnen har med sig ett extra underställ att byta till efter lunch för att hålla sig torra och varma. Duschmöjligheter finns för den som vill duscha efter cupen.
OBS! Alla barn måste ha skridskoskydd, då det saknas matta mellan omklädningsrummen och isen. Märk gärna skydden med barnens namn för att undvika förväxlingar.
Påminner om att imorgon fredag 21 februari är sista betalningsdagen för cupavgiften. Se tidigare nyhetsinlägg för betalningsinformation.
Vi ser fram emot en rolig och spännande dag tillsammans!
Plats:
Modin & Zetterberg hallen
Linvägen 19 Njurunda
Hör av er till någon av oss ledare vid eventuella funderingar.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera