Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tjörns Handbollsklubb P11-12 (2012-2013)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tjörns Handbollsklubb P11-12 (2012-2013) .
P11-12 (2012-2013)
Följ oss för uppdateringar
1. Potatiscupen: Senast fredag skall vi registrera alla deltager till Potatiscupen. Det är nio spelare anmälda och det vore roligt om fler vill åka med. För de som känner sig osäkra på att vara med och spela match, men ändå vill följa med och hänga med lagkompisar går det jättebra! Vi har mycket tid till andra roliga saker än handboll under helgen, som bad, ”Salt&Stött” och annat kul. Helt enkelt en riktigt rolig avslutning på handbollssäsongen, som killarna verkligen har uppskattat tidigare år. Cupen är fredag till söndag och kostar 1495 kr per spelare. I priset ingår övernattning i skolsal, 2 frukost, 2 lunch, 2 middag samt fria resor med Cupbussar under helgen. Om det är någon förälder som vill åka med och sova går det bra, men måste också anmälas senast fredag till arrangörerna. Det har med brandsäkerhet att göra och att vi skall få rätt storlek på klassrum. Vi ska ju sälja New Body och förhoppningsvis får vi in bra med pengar så att vi kan få ner priset per spelare.
2. På fredag kommer Krav Maga Tjörn (självförsvar) och håller i träningen. Det blir fokus på fys, fallteknik och sammarbetsövningar. En riktigt rolig och annorlunda träning, så vi hoppas att många kommer!
3. Vi kommer att kalla till ett föräldramöte tillsammans med styrelsen, för att prata om nästa säsong. Vi vill prata om hur vi på bästa sätt kan hålla ihop laget framöver. Eftersom vi är få spelare redan nu, behöver vi hitta vägar till samarbete och hållbara lösningar för att få ihop det. Vi vill gärna uppmuntra alla killar som är med att fortsätta och vill prata med er om vad vi kan göra för att motivera alla spelare att fortsätta med handboll. Är det spelare som redan nu vet att de är tveksamma till att fortsätta nästa säsong är det bra om vi får veta det.
Allas deltagande på mötet är viktigt och vi kommer i god tid skicka ut kallelse via laget om när mötet blir.
Önskar er alla en riktigt fin vecka!
Träning | 12 mar, 18:00 |
Träning | 14 mar, 17:30 |
Träning | 19 mar, 18:00 |
Träning | 21 mar, 17:30 |
KFUM Trollhättan Syd (hemma) | 22 mar, 12:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera