Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Surte IS F-13/14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Surte IS F-13/14.
F-13/14
Följ oss för uppdateringar
Mitten av februari och minus fem grader, så vem längtar inte efter att träna fotboll? Träningen för F13 och F14 startar onsdagen den 19 februari klockan 17 (se kalendern för ytterligare info). I kalendern finns också inlagt fyra matcher i FairPlay-serien.
Under försäsongen kommer inga kallelser att skickas ut utan var och en förväntas ha koll på när träningarna är (måndag och onsdag kl 17-18.30).
Övriga viktiga datum att lägga in i kalendern;
- 25 mars: möte för alla föräldrar till tjejer som spelar i Surte IS (Bohusskolans aula, 17.30). Ta del av klubbens strategi för att skapa en livskraftig tjejfotboll. Ta också chansen att påverka hur DIN dotter ska utvecklas inom Surte IS.
- 6 april: Prova-på-dag på Surte IP för alla tjejer (~7-15 år) i Surte och Bohus med omnejd
- 6-7 september: HKG-cupen
/Ledarna
Träning | 3 mar, 17:00 |
Träning | 5 mar, 17:00 |
IF Warta (hemma) | 9 mar, 12:00 |
Träning | 10 mar, 17:00 |
Träning | 12 mar, 17:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera