Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Stöde IF Fotbollslek 19/20
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Stöde IF Fotbollslek 19/20.
Fotbollslek 19/20
Följ oss för uppdateringar
Barngymnastiken är nu över efter 5 veckor. 20 taggade barn var anmälda och oj vad dom har utvecklats på korttid, så roligt att se! Vi har tränat på bland annat att hjula, hoppa jämfota över häck, svinga sig i rep och klättra på olika sätt. Barnen har vågat utmana sig själva och fått ett starkare självförtroende. Tack till alla föräldrar som har fått ställa upp och hjälpa till vid olika stationer.
På grund av säkerhet och platsbrist så begränsade vi antal barn, hoppas alla har förståelse för detta.
Men nu är våren här och det vankas fotboll runt hörnet! V.21 kikar vi igång, mer info kommer om exakta datum, tid och plats. Så håll utkik! Ingen kunskap krävs och alla är välkomna!
Den 4 maj är man välkommen till fixar dag runt ungdomsplanerna. Desto fler, desto bättre och desto fortare går allt. Tillsammans är vi starkare och snabbare.
Vi ses snart på plan!
/Johanna, Hanna och Sofia
Inga kommande aktiviteter
28 apr | Fotbollslek |
14 apr | Städdag 4/5 |
11 apr | Stöde marknad 2025 |
8 apr | Påminnelse om betalning avgifter |
7 apr | Insamling av järnskrot 15-18maj |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera