Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Sösdala Cup | Utskriftsdatum | 08 december 2014 | |||
Tävlingsort | Sösdala | Utskriftstid | 21:49 | |||
Arrangör | Sösdala SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 december 2014 |
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 18.10 | ||||||
2 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 18.19 | ||||||
3 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 18.46 | ||||||
4 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 19.15 | ||||||
5 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 19.21 | ||||||
6 | Tova Sivertsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 19.53 | ||||||
7 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 20.07 | ||||||
8 | Rebecca Kokko | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 20.33 | ||||||
9 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 20.63 | ||||||
10 | Mya Carlsson | 2004 | Osby Simsällskap | 21.34 | ||||||
11 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 21.43 | ||||||
12 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 21.67 | ||||||
13 | Tindra D´aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 21.73 | ||||||
14 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 22.35 | ||||||
15 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 24.18 | ||||||
16 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 24.67 | ||||||
17 | Wilma Nlsson | 2006 | Osby Simsällskap | 27.07 | ||||||
18 | Mathilda Abrahamsson Dele | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 28.33 | ||||||
- | Freja Malmgren | 2007 | S71 | DSQ | ||||||
- | Tilda Nordström | 2006 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 17.07 | ||||||
2 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 18.09 | ||||||
3 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 20.79 | ||||||
4 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 21.77 | ||||||
5 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 22.43 | ||||||
6 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 22.91 | ||||||
7 | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | 23.22 | ||||||
8 | Vincent Lindkvist | 2004 | Osby Simsällskap | 23.73 | ||||||
9 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 25.44 | ||||||
10 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 29.01 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 34.39 | ||||||
2 | Emmy Nordström | 2002 | S71 | 35.64 | ||||||
3 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.59 | ||||||
4 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.93 | ||||||
5 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 36.94 | ||||||
6 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 36.95 | ||||||
7 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 37.02 | ||||||
8 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.80 | ||||||
9 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.96 | ||||||
10 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 39.98 | ||||||
11 | Miranda Bengtsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 40.13 | ||||||
12 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.27 | ||||||
13 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.67 | ||||||
14 | Vilma Johnsson | 2003 | Höörs Simsällskap | 43.40 | ||||||
15 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 43.54 | ||||||
16 | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | 46.49 | ||||||
17 | Tova Borg | 2003 | Osby Simsällskap | 46.98 | ||||||
18 | Moa Engström | 2003 | Osby Simsällskap | 49.03 | ||||||
19 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.32 | ||||||
20 | Carlyne Jersov | 2003 | Osby Simsällskap | 49.47 | ||||||
21 | Kajsa Ahlesten | 2002 | Landskrona Simsällskap | 52.15 | ||||||
22 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 52.33 | ||||||
23 | Mira Olsson | 2003 | Tyringe Simsällskap | 55.64 | ||||||
- | Mila Lamminsaari | 2003 | Tyringe Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Isak Christiansson | 2003 | Tyringe Simsällskap | 42.33 | ||||||
2 | Niels Kwant | 2003 | Tyringe Simsällskap | 42.87 | ||||||
3 | Mattis Engström | 2003 | Osby Simsällskap | 43.58 | ||||||
4 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 43.98 | ||||||
5 | Filip Nordström | 2003 | Simsällskapet Delfin | 44.96 | ||||||
6 | Olle Wiberg | 2003 | Tyringe Simsällskap | 45.43 | ||||||
7 | Alexander Tengberg | 2003 | Landskrona Simsällskap | 46.31 | ||||||
8 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 47.73 | ||||||
9 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 52.91 | ||||||
- | Loke Ranerup | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Mattias Wilson | 2003 | Sösdala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 45.23 | ||||||
2 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 46.62 | ||||||
3 | Tindra D´aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 48.24 | ||||||
4 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 49.07 | ||||||
5 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 49.45 | ||||||
6 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 51.25 | ||||||
7 | Mya Carlsson | 2004 | Osby Simsällskap | 51.46 | ||||||
8 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 52.03 | ||||||
9 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 53.69 | ||||||
10 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 53.81 | ||||||
11 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 53.89 | ||||||
12 | Elsa Lindhe | 2006 | Osby Simsällskap | 54.82 | ||||||
13 | Tova Sivertsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 56.51 | ||||||
14 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 56.79 | ||||||
15 | Wilma Nlsson | 2006 | Osby Simsällskap | 56.83 | ||||||
16 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 56.99 | ||||||
17 | Rebecca Kokko | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 57.23 | ||||||
18 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 57.77 | ||||||
19 | Mathilda Abrahamsson Dele | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 58.30 | ||||||
20 | Molly Bengtsson | 2005 | Tyringe Simsällskap | 59.95 | ||||||
21 | Melina Hörgerud | 2005 | Tyringe Simsällskap | 1:00.64 | ||||||
22 | Vilma Borg | 2006 | Osby Simsällskap | 1:03.28 | ||||||
- | Freja Malmgren | 2007 | S71 | DSQ | ||||||
- | Jacqlyne Jersov | 2004 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 47.43 | ||||||
2 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 48.37 | ||||||
3 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 50.09 | ||||||
4 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 50.88 | ||||||
5 | Carl Larmark | 2005 | Landskrona Simsällskap | 52.19 | ||||||
6 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 53.35 | Dömd före | |||||
6 | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | 53.35 | ||||||
8 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 54.33 | ||||||
9 | Vincent Lindkvist | 2004 | Osby Simsällskap | 59.20 | ||||||
10 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 1:00.41 | ||||||
11 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:01.98 | ||||||
12 | Daniel Lindgren | 2004 | Sösdala Simsällskap | 1:03.73 | ||||||
13 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:09.69 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 29.03 | ||||||
2 | Emmy Nordström | 2002 | S71 | 30.20 | ||||||
3 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 30.73 | ||||||
4 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.99 | ||||||
5 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 32.06 | ||||||
6 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 32.21 | ||||||
7 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 32.61 | ||||||
8 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.00 | ||||||
9 | Miranda Bengtsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 33.50 | ||||||
10 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.86 | ||||||
11 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.86 | ||||||
12 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 34.93 | ||||||
13 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.01 | ||||||
14 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.29 | ||||||
15 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.67 | ||||||
16 | Mila Lamminsaari | 2003 | Tyringe Simsällskap | 37.63 | ||||||
17 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.66 | ||||||
18 | Lina Nilsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 39.24 | ||||||
19 | Felicia Adler | 2002 | Höörs Simsällskap | 39.31 | ||||||
20 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.22 | ||||||
21 | Vilma Johnsson | 2003 | Höörs Simsällskap | 40.77 | ||||||
22 | Tova Borg | 2003 | Osby Simsällskap | 41.97 | ||||||
23 | Carlyne Jersov | 2003 | Osby Simsällskap | 43.03 | ||||||
24 | Moa Engström | 2003 | Osby Simsällskap | 43.07 | ||||||
25 | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | 43.40 | ||||||
26 | Kajsa Ahlesten | 2002 | Landskrona Simsällskap | 43.50 | ||||||
27 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 44.13 | ||||||
28 | Mira Olsson | 2003 | Tyringe Simsällskap | 48.90 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Niels Kwant | 2003 | Tyringe Simsällskap | 34.82 | ||||||
2 | Isak Christiansson | 2003 | Tyringe Simsällskap | 35.32 | ||||||
3 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.66 | ||||||
4 | Mattis Engström | 2003 | Osby Simsällskap | 37.40 | ||||||
5 | Filip Nordström | 2003 | Simsällskapet Delfin | 38.59 | ||||||
6 | Olle Wiberg | 2003 | Tyringe Simsällskap | 38.79 | ||||||
7 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.31 | ||||||
8 | Loke Ranerup | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.43 | ||||||
9 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 39.55 | ||||||
10 | Alexander Tengberg | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.27 | ||||||
11 | Mattias Wilson | 2003 | Sösdala Simsällskap | 46.41 | ||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 43.07 | ||||||
2 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.87 | ||||||
3 | Tindra D´aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 45.18 | ||||||
4 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 47.91 | ||||||
5 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 48.29 | ||||||
6 | Rebecca Kokko | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 48.64 | ||||||
7 | Mya Carlsson | 2004 | Osby Simsällskap | 49.09 | ||||||
8 | Tova Sivertsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 49.17 | ||||||
9 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 49.85 | ||||||
10 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 51.28 | ||||||
11 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 51.42 | ||||||
12 | Jacqlyne Jersov | 2004 | Osby Simsällskap | 52.57 | ||||||
13 | Melina Hörgerud | 2005 | Tyringe Simsällskap | 52.70 | ||||||
14 | Mathilda Abrahamsson Dele | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 55.14 | ||||||
15 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 57.89 | ||||||
16 | Elsa Lindhe | 2006 | Osby Simsällskap | 1:02.63 | ||||||
17 | Signe Delen Abrahamsson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:06.11 | ||||||
- | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilma Borg | 2006 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Nlsson | 2006 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 41.99 | ||||||
2 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 42.52 | ||||||
3 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 48.38 | ||||||
4 | Carl Larmark | 2005 | Landskrona Simsällskap | 49.62 | ||||||
5 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 50.54 | ||||||
6 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 52.63 | ||||||
7 | Johan Svensson | 2004 | Tyringe Simsällskap | 52.65 | ||||||
8 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 53.78 | ||||||
9 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 55.68 | ||||||
10 | Vincent Lindkvist | 2004 | Osby Simsällskap | 56.83 | ||||||
11 | Daniel Lindgren | 2004 | Sösdala Simsällskap | 57.35 | ||||||
12 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 1:01.54 | ||||||
- | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 36.66 | ||||||
2 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.83 | ||||||
3 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.70 | ||||||
4 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 40.10 | ||||||
5 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 40.32 | ||||||
6 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 40.89 | ||||||
7 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 41.81 | ||||||
8 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 42.20 | ||||||
9 | Miranda Bengtsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 42.38 | ||||||
10 | Emmy Nordström | 2002 | S71 | 42.69 | ||||||
11 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 43.51 | ||||||
12 | Kajsa Ahlesten | 2002 | Landskrona Simsällskap | 45.66 | ||||||
13 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 47.86 | ||||||
14 | Mila Lamminsaari | 2003 | Tyringe Simsällskap | 48.87 | ||||||
15 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.13 | ||||||
16 | Lina Nilsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 49.34 | ||||||
17 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 50.55 | ||||||
18 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 52.65 | ||||||
19 | Felicia Adler | 2002 | Höörs Simsällskap | 54.19 | ||||||
20 | Vilma Johnsson | 2003 | Höörs Simsällskap | 55.58 | ||||||
21 | Tova Borg | 2003 | Osby Simsällskap | 56.67 | ||||||
22 | Moa Engström | 2003 | Osby Simsällskap | 57.87 | ||||||
23 | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | 59.14 | ||||||
24 | Mira Olsson | 2003 | Tyringe Simsällskap | 59.47 | ||||||
25 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 1:01.32 | ||||||
26 | Carlyne Jersov | 2003 | Osby Simsällskap | 1:05.21 | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Niels Kwant | 2003 | Tyringe Simsällskap | 48.32 | ||||||
2 | Alexander Tengberg | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.82 | ||||||
3 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 50.91 | ||||||
4 | Isak Christiansson | 2003 | Tyringe Simsällskap | 51.34 | ||||||
5 | Mattis Engström | 2003 | Osby Simsällskap | 52.47 | ||||||
6 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 52.66 | ||||||
7 | Olle Wiberg | 2003 | Tyringe Simsällskap | 53.73 | ||||||
8 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 57.29 | ||||||
- | Filip Nordström | 2003 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Mattias Wilson | 2003 | Sösdala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 35.24 | ||||||
2 | Tindra D´aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 37.11 | ||||||
3 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.80 | ||||||
4 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.95 | ||||||
5 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 39.37 | ||||||
6 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 39.82 | ||||||
7 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 39.89 | ||||||
8 | Rebecca Kokko | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.08 | ||||||
9 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 40.66 | ||||||
10 | Tova Sivertsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 41.97 | ||||||
11 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 42.28 | ||||||
12 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 42.57 | ||||||
13 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 43.05 | ||||||
14 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.83 | ||||||
15 | Mya Carlsson | 2004 | Osby Simsällskap | 44.15 | ||||||
16 | Mathilda Abrahamsson Dele | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 44.21 | ||||||
17 | Tilda Nordström | 2006 | Simsällskapet Delfin | 44.42 | ||||||
18 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 44.51 | ||||||
19 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 47.45 | ||||||
20 | Melina Hörgerud | 2005 | Tyringe Simsällskap | 48.81 | ||||||
21 | Jacqlyne Jersov | 2004 | Osby Simsällskap | 50.09 | ||||||
22 | Vilma Borg | 2006 | Osby Simsällskap | 50.81 | ||||||
23 | Molly Bengtsson | 2005 | Tyringe Simsällskap | 51.91 | ||||||
24 | Elsa Lindhe | 2006 | Osby Simsällskap | 52.34 | ||||||
25 | Wilma Nlsson | 2006 | Osby Simsällskap | 56.64 | ||||||
26 | Signe Delen Abrahamsson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 58.25 | ||||||
- | Mila Lamminsaari | 2003 | Tyringe Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 35.83 | ||||||
2 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 37.69 | ||||||
3 | Vincent Lindkvist | 2004 | Osby Simsällskap | 41.27 | ||||||
4 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.09 | ||||||
5 | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | 42.28 | ||||||
6 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.85 | ||||||
7 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 47.42 | ||||||
8 | Carl Larmark | 2005 | Landskrona Simsällskap | 47.63 | ||||||
9 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 47.69 | ||||||
10 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 48.81 | ||||||
11 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 49.00 | ||||||
12 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 50.31 | ||||||
13 | Johan Svensson | 2004 | Tyringe Simsällskap | 50.75 | ||||||
14 | Daniel Lindgren | 2004 | Sösdala Simsällskap | 1:03.67 | ||||||
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.66 | ||||||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 32.86 | ||||||
3 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 35.23 | ||||||
4 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 35.41 | ||||||
5 | Emmy Nordström | 2002 | S71 | 35.84 | ||||||
6 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.60 | ||||||
7 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.95 | ||||||
8 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 39.22 | ||||||
9 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 39.33 | ||||||
10 | Miranda Bengtsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 39.80 | ||||||
11 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 39.82 | ||||||
12 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.47 | ||||||
13 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.07 | ||||||
14 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.86 | ||||||
15 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 44.10 | ||||||
16 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.73 | ||||||
17 | Vilma Johnsson | 2003 | Höörs Simsällskap | 52.53 | ||||||
18 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 55.40 | ||||||
- | Tova Borg | 2003 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Niels Kwant | 2003 | Tyringe Simsällskap | 38.08 | ||||||
2 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.77 | ||||||
3 | Isak Christiansson | 2003 | Tyringe Simsällskap | 45.09 | ||||||
4 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 48.85 | ||||||
5 | Mattis Engström | 2003 | Osby Simsällskap | 49.52 | ||||||
6 | Alexander Tengberg | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.89 | ||||||
7 | Olle Wiberg | 2003 | Tyringe Simsällskap | 52.09 | ||||||
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 1:08.84 | ||||||
2 | Tove Persson Bivall | 1997 | S71 | 1:18.85 | ||||||
3 | Ida Persson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 1:20.39 | ||||||
4 | Rebecka Nilsson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 1:22.91 | ||||||
5 | Linn Svensson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 1:25.18 | ||||||
6 | Erica Engström | 1999 | Osby Simsällskap | 1:34.47 | ||||||
7 | Cajsa Andersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:35.69 | ||||||
- | Catarina Bellman | 1997 | Tyringe Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Joseph Lindqvist | 1996 | Tyringe Simsällskap | 1:09.77 | ||||||
2 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 1:10.03 | ||||||
3 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 1:11.56 | ||||||
4 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 1:12.10 | ||||||
5 | Andreas Wilson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 1:15.77 | ||||||
6 | Felix Jahnke | 1998 | Sösdala Simsällskap | 1:15.98 | ||||||
7 | Maximilian Jahnke | 1998 | Sösdala Simsällskap | 1:18.03 | ||||||
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 36.96 | ||||||
2 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 38.44 | ||||||
3 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.15 | ||||||
4 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.31 | ||||||
5 | Thea Aronsson | 2000 | Tyringe Simsällskap | 40.66 | ||||||
6 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 41.91 | ||||||
7 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 43.03 | ||||||
8 | Judith Jahnke | 2000 | Sösdala Simsällskap | 43.93 | ||||||
9 | Erika Persson Bivall | 2001 | Sösdala Simsällskap | 44.12 | ||||||
10 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 46.39 | ||||||
11 | Wilma Rènud | 2000 | Sösdala Simsällskap | 46.75 | ||||||
- | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 37.32 | ||||||
2 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 43.07 | ||||||
3 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 43.43 | ||||||
4 | Casper Hannen | 2001 | Tyringe Simsällskap | 45.37 | ||||||
5 | Hugo Olsson | 2001 | Tyringe Simsällskap | 50.40 | ||||||
Gren 25, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 27.77 | ||||||
2 | Ida Persson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 31.06 | ||||||
3 | Tove Persson Bivall | 1997 | S71 | 32.12 | ||||||
4 | Linn Svensson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 33.11 | ||||||
5 | Rebecka Nilsson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 33.57 | ||||||
6 | Catarina Bellman | 1997 | Tyringe Simsällskap | 36.49 | ||||||
7 | Erica Engström | 1999 | Osby Simsällskap | 36.80 | ||||||
8 | Cajsa Andersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 40.97 | ||||||
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 27.57 | ||||||
2 | Joseph Lindqvist | 1996 | Tyringe Simsällskap | 27.73 | ||||||
3 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 27.90 | ||||||
4 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 29.17 | ||||||
5 | Maximilian Jahnke | 1998 | Sösdala Simsällskap | 30.03 | ||||||
6 | Felix Jahnke | 1998 | Sösdala Simsällskap | 30.21 | ||||||
7 | Andreas Wilson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 31.63 | ||||||
8 | Jan Thor | 1999 | Sösdala Simsällskap | 45.13 | ||||||
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 29.55 | ||||||
2 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 29.67 | ||||||
3 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 30.44 | ||||||
4 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.03 | ||||||
5 | Thea Aronsson | 2000 | Tyringe Simsällskap | 32.57 | ||||||
6 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.86 | ||||||
7 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.32 | ||||||
8 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 35.00 | ||||||
9 | Ebba Wiberg | 2000 | Tyringe Simsällskap | 35.30 | ||||||
10 | Wilma Rènud | 2000 | Sösdala Simsällskap | 35.50 | ||||||
11 | Erika Persson Bivall | 2001 | Sösdala Simsällskap | 35.64 | ||||||
12 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.72 | ||||||
13 | Judith Jahnke | 2000 | Sösdala Simsällskap | 36.87 | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 29.67 | ||||||
2 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.90 | ||||||
3 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.77 | ||||||
4 | Casper Hannen | 2001 | Tyringe Simsällskap | 35.98 | ||||||
5 | Hugo Olsson | 2001 | Tyringe Simsällskap | 36.95 | ||||||
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 29.07 | ||||||
2 | Tove Persson Bivall | 1997 | S71 | 34.81 | ||||||
3 | Ida Persson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 37.93 | ||||||
4 | Linn Svensson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 38.31 | ||||||
5 | Rebecka Nilsson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 39.42 | ||||||
6 | Erica Engström | 1999 | Osby Simsällskap | 45.15 | ||||||
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 30.41 | ||||||
2 | Joseph Lindqvist | 1996 | Tyringe Simsällskap | 30.44 | ||||||
3 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 32.08 | ||||||
4 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 32.70 | ||||||
5 | Felix Jahnke | 1998 | Sösdala Simsällskap | 34.22 | ||||||
6 | Maximilian Jahnke | 1998 | Sösdala Simsällskap | 34.83 | ||||||
7 | Andreas Wilson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 37.20 | ||||||
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 1:15.38 | ||||||
2 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 1:15.87 | ||||||
3 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 1:17.23 | ||||||
4 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:18.69 | ||||||
5 | Thea Aronsson | 2000 | Tyringe Simsällskap | 1:23.50 | ||||||
6 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:24.90 | ||||||
7 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:25.31 | ||||||
8 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:26.31 | ||||||
9 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 1:27.53 | ||||||
10 | Erika Persson Bivall | 2001 | Sösdala Simsällskap | 1:28.03 | ||||||
11 | Ebba Wiberg | 2000 | Tyringe Simsällskap | 1:28.18 | ||||||
12 | Wilma Rènud | 2000 | Sösdala Simsällskap | 1:32.66 | ||||||
13 | Judith Jahnke | 2000 | Sösdala Simsällskap | 1:33.21 | ||||||
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 1:15.97 | ||||||
2 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:19.58 | ||||||
3 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:28.07 | ||||||
4 | Casper Hannen | 2001 | Tyringe Simsällskap | 1:37.03 | ||||||
5 | Hugo Olsson | 2001 | Tyringe Simsällskap | 1:39.09 | ||||||
Gren 33, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 29.70 | ||||||
2 | Rebecka Nilsson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 35.99 | ||||||
3 | Tove Persson Bivall | 1997 | S71 | 37.87 | ||||||
4 | Ida Persson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 38.41 | ||||||
5 | Linn Svensson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 40.74 | ||||||
6 | Erica Engström | 1999 | Osby Simsällskap | 47.29 | ||||||
7 | Cajsa Andersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 47.84 | ||||||
- | Catarina Bellman | 1997 | Tyringe Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 34, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 33.51 | ||||||
2 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 33.82 | ||||||
3 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 33.99 | ||||||
4 | Andreas Wilson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 36.06 | ||||||
5 | Felix Jahnke | 1998 | Sösdala Simsällskap | 39.05 | ||||||
6 | Maximilian Jahnke | 1998 | Sösdala Simsällskap | 40.91 | ||||||
- | Joseph Lindqvist | 1996 | Tyringe Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 35.03 | ||||||
2 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 35.12 | ||||||
3 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 38.04 | ||||||
4 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 38.13 | ||||||
5 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 39.06 | ||||||
6 | Ebba Wiberg | 2000 | Tyringe Simsällskap | 39.43 | ||||||
7 | Thea Aronsson | 2000 | Tyringe Simsällskap | 39.78 | ||||||
8 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.19 | ||||||
9 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.87 | ||||||
10 | Erika Persson Bivall | 2001 | Sösdala Simsällskap | 40.93 | ||||||
11 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 42.07 | ||||||
12 | Judith Jahnke | 2000 | Sösdala Simsällskap | 42.29 | ||||||
13 | Wilma Rènud | 2000 | Sösdala Simsällskap | 44.27 | ||||||
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 35.35 | ||||||
2 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.74 | ||||||
3 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.73 | ||||||
4 | Hugo Olsson | 2001 | Tyringe Simsällskap | 46.37 | ||||||
Gren 37, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 39.81 | ||||||
2 | Tove Persson Bivall | 1997 | S71 | 40.38 | ||||||
3 | Ida Persson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 42.59 | ||||||
4 | Rebecka Nilsson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 43.68 | ||||||
5 | Linn Svensson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 45.74 | ||||||
6 | Erica Engström | 1999 | Osby Simsällskap | 47.85 | ||||||
7 | Cajsa Andersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 54.14 | ||||||
Gren 38, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 34.21 | ||||||
2 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 37.78 | ||||||
3 | Andreas Wilson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 38.29 | ||||||
4 | Maximilian Jahnke | 1998 | Sösdala Simsällskap | 43.19 | ||||||
5 | Felix Jahnke | 1998 | Sösdala Simsällskap | 43.43 | ||||||
- | Joseph Lindqvist | 1996 | Tyringe Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jan Thor | 1999 | Sösdala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 39, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 33.07 | ||||||
2 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 34.00 | ||||||
3 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 34.47 | ||||||
4 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.64 | ||||||
5 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.67 | ||||||
6 | Thea Aronsson | 2000 | Tyringe Simsällskap | 39.23 | ||||||
7 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.74 | ||||||
8 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.30 | ||||||
9 | Erika Persson Bivall | 2001 | Sösdala Simsällskap | 41.37 | ||||||
10 | Wilma Rènud | 2000 | Sösdala Simsällskap | 43.33 | ||||||
11 | Judith Jahnke | 2000 | Sösdala Simsällskap | 46.21 | ||||||
- | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 40, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 33.63 | ||||||
2 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.69 | ||||||
3 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 42.52 | ||||||
4 | Hugo Olsson | 2001 | Tyringe Simsällskap | 51.27 | ||||||
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 december 2014 |
Licensierad till: Sösdala Simsällskap | Utskriftstid | 21:49 |