Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara HF F12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skara HF F12.
F12
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Den 20-21 september kommer vi tillsammans med F13 anordna Vilancupen här i Skara.
Våra tjejer kommer såklart även vara med och spela cupen under dessa dagar.
(Det kommer inte ligga några fotbollsmatcher denna helg för Skara FC)
Vi har som vi nämt tidigare, en föräldragrupp bestående av John, Denise, Klaudia och Henrik som började jobba med planeringen kring denna cup tillsammans med föräldrar från F13 redan i februari och kommer fortsätta med det framåt.
Dom lägger ner mycket jobb på det här så det är av yttersta vikt att alla ni förädrar bokar in helgen 20-21 september redan nu, för ni kommer alla behöva hjälpa till med olika arbetsuppgifter hela helgen!
Cupen kommer generera ett mycket bra tillskott till vår lagkassa!
Även om den helgen innebär mycket jobb för er så kommer det vara väl värt det!
Både eftersom tjejerna kommer tycka att det är skitkul med försäsongscup men också eftersom vi förmodligen inte kommer behöva sälja godis/kakor osv under året.
Mer info om cupen finns på:
https://cupmate.nu/cup/vilancupen
Vi kommer skicka en kallelse redan nu till alla tjejer så vi ser att vi får ihop 2 lag, men vi kommer även skicka en kallese till alla er föräldrar så vi vet att ni är redo för en hel-helg i Vilanhallen 😃
Stort tack till John, Denise, Klaudia och Henrik som driver detta från F12s sida! 💜
Trevlig helg!
/ledarna
Semifinal 3 A-laget | 25 apr, 18:30 |
Träning | 29 apr, 16:30 |
Träning | 7 maj, 16:30 |
Träning | 9 maj, 16:30 |
Städa och tjäna pengar | 10 maj, 10:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera