Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sjömarkens IF Dam Junior
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sjömarkens IF Dam Junior.
Dam Junior
Följ oss för uppdateringar
Tyvärr tvingas vi återigen lämna återbud till söndagens planerade träningsmatch borta mot Öjersjö. Vi får helt enkelt inte ihop tillräckligt med spelare för att kunna genomföra matchen.
Vår målsättning har varit att ge samtliga spelare i truppen möjlighet att spela träningsmatcher. Därför har vi vissa helger bokat in dubbla matcher. Men av olika anledningar har det visat sig svårt att ha tillräckligt många spelare tillgängliga under två matcher. Vi ska därför se över kommande matchschema och se om vi behöver ändra något för att inte hamna i liknande situationer framöver.
Nästa helg har vi som bekant träningsläger. Vi vill i samband med detta hålla ett föräldramöte med information om läget och kommande seriespel. Vi återkommer senast på måndag med tid för detta föräldramöte.
Några hålltider i övrigt för träningslägret:
Lördag
Samling 09.30 på Idrottsgården (ombytta för träning)
Lunch 12.30
Ombyte 16.00
Pizza plus aktivitet 17.00
Hemfärd ca 19.00
Söndag
Samling 09.00 på Idrottsgården (ombytta för träning)
Lunch 12.30
Samling match 1 14.00
Samling match 2 16.00
Avslutning senast 19.00
Trevlig helg!
/ Ledarna.
Vårgårda IK (borta) | 4 maj, 18:00 |
Lagfoto | 5 maj, 19:30 |
Träning | 6 maj, 19:00 |
Träning | 8 maj, 19:00 |
IF Elfsborg (hemma) | 9 maj, 18:30 |
![]() |
DET HÄR VILL DU INTE MISSA |
24 apr | .. |
22 apr | VINNARE TIPSPROMENAD 21/4 |
15 apr | BARNLOPPIS FRAMFLYTTAT TILL HÖSTEN 2025 |
15 apr | VÄLKOMNA PÅ FOTBOLLSLEKIS! |
Hej, är tiden för föräldramöte klar?
RapporteraRapportera
16:00 på lördag. Kommer kallelse ikväll.
RapporteraRapportera
Tack
RapporteraRapportera